Monster Tulpar Ölü Piksel

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Monster Tulpar T7 V20.2 laptop satın aldım. Eve gelip kurulumunu yaptıktan sonra ölü piksel testi yaptım ve ekranın ortasının sol biraz üstünde ekrana çok yakınlaşıp baktığımda kırmızı ve beyaz ekranda nokta olduğunu fark ettim. Kırmızı noktada siyah, beyaz ekranda turkuaz renginde gözüküyordu. Bu acaba ölü piksel midir ve ölü piksel ise ne gibi bir yol izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bugün Monster Tulpar T7 V20.2 laptop satın aldım. Eve gelip kurulumunu yaptıktan sonra ölü piksel testi yaptım ve ekranın ortasının sol biraz üstünde ekrana çok yakınlaşıp baktığımda kırmızı ve beyaz ekranda nokta olduğunu fark ettim. Kırmızı noktada siyah, beyaz ekranda turkuaz renginde gözüküyordu. Bu acaba ölü piksel midir ve ölü piksel ise ne gibi bir yol izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum.
Arayıp Monster ile konuşunuz. Değişim yapılır.

Monster teknik servisini arayıp, durumu belirteceksiniz onlar sizden geri alacak ve tamir edip tekrar gönderecek, veya yenisini gönderecek.

Götür ver. Yenisini talep et.

Ölü piksel mi yoksa değil mi anlayamadım ona göre götürüp verecem. Ya yenisini talep edecem ya da iade isteyeceğim.

Monster teknik servisini arayıp, durumu belirteceksiniz onlar sizden geri alacak ve tamir edip tekrar gönderecek, veya yenisini gönderecek.

Tamir edilmesini istemiyorum şahsen ben fakat bu ölü piksel mi değil mi emin değilim ona göre götürüp vereceğim ya yenisini istiyeceğim ya da iade talep edicem.

Ölü piksel (Dead Pixel), ekran üzerinde yer alan pikselin işlevini yitirmiş ve görüntüleme gerçekleştirmiyor olmasıdır.
Beyaz ekranda turkuaz yanıyorsa bu ölü piksel değildir, ürünü Monster teknik servisine göndermenizi öneririm.

Hocam yeni almissiniz Monster'a geri goturun degisim yapsinlar. Olu piksel var.

Yenisi ile değişim yapıyorlar değil mi? Yarın ilk iş arayıp götürüp değişim istiyeceğim yenisiyle.

Arayıp Monster ile konuşunuz. Değişim yapılır.

O yolu izliyeceğim yeni başka sıfırıyla değişimini talep edicem
Ölü piksel (Dead Pixel), ekran üzerinde yer alan pikselin işlevini yitirmiş ve görüntüleme gerçekleştirmiyor olmasıdır.
Beyaz ekranda turkuaz yanıyorsa bu ölü piksel değildir, ürünü Monster teknik servisine göndermenizi öneririm.

Beyaz ve yeşil ekranda turkuaz gözüküyor, kırmızı ekranda ise net şekilde siyah gözüküyor. Diğer renklerde ne kadar yakından bakarsam bakayım gözükmüyor.
Aynı model laptop ile değişim hakkım varmış, yarın mağazaya sabah gidip bu laptop'u degiştirip sorunsuz olanını alacağım. Tamir ile falan uğraşamam. Gelişmeleri merak eden ve takip eden arkadaşlar var ise buraya atacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-09-08-23-47-49-227_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-09-08-23-47-49-227_com.android.chrome.jpg
    168,3 KB · Görüntüleme: 135
Son düzenleme:

Geri
Yukarı