Monster Tulpar RTX 2070S laptop sıcaklıkları normal mi?

Sırf merakımdan soruyorum, turbo boost açıkkenmi işlemci 81 derecelere çıkıyor?

Bende CASPER excalibur g780 var işlemci sabit 96 derece ve kendileri 96 dereceye normal diyor. Seninkisine gerçekten bir şey olmaz için rahat olsun.
Teşekkür ederim sormam iyi oldu kafamı karıştırıyordu kaç gündür :)

Teşekkürler arkadaşlar bu yeni kasalarda termal sıvı soğutma yapılıyormuş sanırım Monster'ın o yüzden 81 derece sanki fazla gibi geldi tabi oynama süresi vs etkiliyordur en azından sıcaklık 1 sat sonunda sabit kalıyor herhangi performans sıkıntısı yaşamadım donma kasma minimum bahsettiğim ayarlarda 110 fps falan görmüşümdür. Teşekkür ederim içim rahatladı :)
Genel olarak Gaming'te oynuyorum ama belirli bir saat sonra Turbo Boost otomatik açılıyor 81'den yukarısını görmedim şimdilik.
Hocam affedersiniz ama deli misiniz? 81 derece mükemmel bir değer. Max sıcaklık 85 derece olmalı ömrü uzun olması için. Diğer arkadaşların da dediği gibi normalde intel işlemciler 87 95 97 arası geziyor. Kesinlikle normalin bile üstünde çok iyi.

Hocam affedersiniz ama deli misiniz? 81 derece mükemmel bir değer. Max sıcaklık 85 derece olmalı ömrü uzun olması için. Diğer arkadaşların da dediği gibi normalde intel işlemciler 87 95 97 arası geziyor. Kesinlikle normalin bile üstünde çok iyi.
Hocam artık herşey çok pahalı ülkemizde alınca da kafada soru işareti olsun istemedim :). Teşekkür ederim ileride illaki artacaktır değerler o zaman soğutucu veya macun değişimi düşünebilirim sanırım :)

Selamlar,

Yaklaşık 1 haftadır Monster Tulpar serisinden yeni kasalarından bir Gaming laptop kullanmaktayım, aslında gayet memnunum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ancak yaklaşık 1080P'de Ultra ayarlarda RTX açık bir şekilde Warzone oynuyorum. 110-120 FPS civarı alıyorum. 1-1.5 saat sonra işlemci sıcaklığım 81 dereceleri görüyor, bu sıcaklık normal midir? Ona göre ayarları düzenleyip FPS sınırlaması koymayı düşünüyorum.
Bilgilendirirseniz sevinirim.

Sistem özellikleri aşağıdaki gibidir:
-RTX 2070 Super ekran kartı.
-240 Hz IPS panel.
-i7 10875h 8 çekirdekli 2.3 GHz baz 5.1 GHz Turbo işlemci.
-16 GM DDR4 RAM.
-512 GB M.2 SSD 3500 okuma 2900 yazma.
81 derece iyi bi değer Pubg gibi işlemciye yüklenen oyunlarda 95 dereceye çıkan Tulpar, 99 dereceye çıkan Abra gördüm (ikisi de güncel kasalar).

Hocam artık herşey çok pahalı ülkemizde alınca da kafada soru işareti olsun istemedim :). Teşekkür ederim ileride illaki artacaktır değerler o zaman soğutucu veya macun değişimi düşünebilirim sanırım :)
İşlemci ne kadar serin olursa performansı da o kadar artar(çalışma frekansı). Monsterın kendi soğutucusu var mıydı bilmiyorum ama varsa alabilirsiniz takım olur. Yoksa da o laptopa 150 tl bandında güzel bir soğutucu alın derim. Macun değişimi ücretsiz zaten ve uzun süre ihtiyacınız olmaz. rahat rahat oyunlarınızı oynayın siz hiç huzurunuz bozulmasın bişey olursa 2 yıl garantisi var zaten gönderirsiniz yaparlar.

81 derece iyi bi değer Pubg gibi işlemciye yüklenen oyunlarda 95 dereceye çıkan Tulpar, 99 dereceye çıkan Abra gördüm (ikisi de güncel kasalar).
Pubg'Yi deneme fırsatım olmadı çok Battle Royal oyunlarına aşina değilim Warzone'uda arkadaşlarım giriyor diye giriyorum bilgisayarı da deneme fırsatı oldu elbet, Pubg'yi yükleyip onuda bir deneyeceğim eğer dediğiniz gibi değerler olursa gene rahatsız ederim :).

İşlemci ne kadar serin olursa performansı da o kadar artar(çalışma frekansı). Monsterın kendi soğutucusu var mıydı bilmiyorum ama varsa alabilirsiniz takım olur. Yoksa da o laptopa 150 tl bandında güzel bir soğutucu alın derim. Macun değişimi ücretsiz zaten ve uzun süre ihtiyacınız olmaz. rahat rahat oyunlarınızı oynayın siz hiç huzurunuz bozulmasın bişey olursa 2 yıl garantisi var zaten gönderirsiniz yaparlar.
Halihazır da bir soğutucusu var bayada iyi yorumlar görüyorum şimdi değil ama dediğiniz üzeri ileriki süreçte düşünebilirim, Laptoplar nazik cihazlar ne kadar önlem alsak o kadar iyi oluyor :). Teşekkür ederim :)

Uzun ömürlü olması için neden max sıcaklık 85 derece olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı