Monster Tulpar T5 V10.1.1 15.6" alınır mı?

ali bayav

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da görüleceği üzere bu gaming laptop ı almayı düşünüyorum. Pazartesi günü siparişini vereceğim. Ama siparişi vermeden önce yine sizlere sormak, danışmak istedim. Hatta kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini paylaşmalarını istiyorum. Sizce almalı mıyım yerine bir öneriniz var mı?

Ürün linki;
Tulpar T5 V10.1.1 15.6" Performans Bilgisayarı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü 7 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta şimdi satılanlarda bulunan SSD benim kullandığımdan daha hızlı.

Abra A5 v12.1.2'de anlık takılmalar, fps düşüşleri(GPU kullanımından kaynaklı) gibi sorunlarla karşılaştım anlık takılmalar hala mevcut fakat bilgisayardan ana hatlarıyla memnunum.

Kasa farkı etkiliyor olabilir mi? Soğutma sisteminden mi ki firma ne diyor buna? Çünkü bu yorumları cok okudum düşüşlerle alakalı.

Her zaman mı bu sorun oluyor yoksa bazen mi ?
Windows 10'u Uefi şekilde yükleyince gözle görülür şekilde takılmalar azaldı ama nadiren fps düşüşleri oluyor halen.
Kasa farkı etkiliyor olabilir mi? Soğutma sisteminden mi ki firma ne diyor buna? Çünkü bu yorumları cok okudum düşüşlerle alakalı.
Soğutma iyi çalışıyor ben fazladan bir soğutucu daha kullanıyorum, Dediğim gibi; Uefi yükleyince gözle görülür şekilde sorunlar azaldı, performans sorunu yok bazen GPU yorulmadığı için oyunlarda kullanımı %20-30 civarında geziyor bu yüzdende bazen düşüş olabiliyor, bir türlü minumum ekran kartı kullanımını ayarlamayı bulamadım belkide yoktur.

Windows 10'u Uefi şekilde yükleyince gözle görülür şekilde takılmalar azaldı ama nadiren fps düşüşleri oluyor halen.

UEFİ nin farkı ne OEM değil mi yani ? Aydınlatır mısın?

Tamam araştırıp buldum :) teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı