Monster Tulpar T5 V19.2 vs Tulpar T7 V20.2

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Tulpar T5 V19.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Tulpar T7 V20.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Gelecek hafta pazartesi inşallah bu iki laptoptan bir tanesini almayı düşünüyorum. Gönlüm en çok Tulpar T7'den yana. Ekran büyük olsun istiyorum, bu yüzden en çok T7'yi almayı düşünüyorum. Hangisini almamı düşünüyorsunuz ve bu iki laptop nasıldır, iyi midir? Almadan önce de özelleştirmeyi de düşünüyorum. Mesela 8x2 yerine direkt 16x1 yapmamı öneriyor herkes. Sizce yapmama şu an değer mi? 100 TL fark koyup yoksa ileriye mi bıraksam? Çünkü şu an 100 TL bile benim için önemli, yani ben yapsam mı bilemedim. Ek olarak Zowie EC2A farem için Monster Pusat Gaming Mouse Pad X Large almayı düşünüyorum. Sizce bu mouse pad iyi midir?

Gelecek hafta pazartesi inşallah bu iki laptoptan bir tanesini almayı düşünüyorum. Gönlüm en çok Tulpar T7'den yana. Ekran büyük olsun istiyorum, bu yüzden en çok T7'yi almayı düşünüyorum. Hangisini almamı düşünüyorsunuz ve bu iki laptop nasıldır, iyi midir? Almadan önce de özelleştirmeyi de düşünüyorum. Mesela 8x2 yerine direkt 16x1 yapmamı öneriyor herkes. Sizce yapmama şu an değer mi? 100 TL fark koyup yoksa ileriye mi bıraksam? Çünkü şu an 100 TL bile benim için önemli, yani ben yapsam mı bilemedim. Ek olarak Zowie EC2A farem için Monster Pusat Gaming Mouse Pad X Large almayı düşünüyorum. Sizce bu mouse pad iyi midir?
Hocam laptoplarda nasıl bilmiyorum ama dual channel kullanmak daha iyi. Tabi masaüstü için geçerli ama. Modellere gelecek olursak Tulpar T7 almalısınız. Tulpar T5'in ekranı gerçekten küçük. İyi bir oyun zevki yaşatmaz size.

2x8 GB, genel olarak 1x16 GB'tan daha performanslıdır. 1x16 önermelerinin sebebi muhtemelen ileride geliştirmeye olanak tanımak içindir. Fakat 16 GB da yeterli denebilir.

2x8 daha mantıklı ve 16 GB yeterli gelecektir. Ayrıca T7 almanı öneririm. 17.3 olması ilk sebebi ikinci sebebi ise kasa farkı. T7'de 4 adet fan çıkışı mevcut ve daha geniş kasa olduğu için ısınma sıkıntısı daha az yaşarsın.

Hocam laptoplarda nasıl bilmiyorum ama dual channel kullanmak daha iyi. Tabi masaüstü için geçerli ama. Modellere gelecek olursak Tulpar T7 almalısınız. Tulpar T5'in ekranı gerçekten küçük. İyi bir oyun zevki yaşatmaz size.

Dual channel olayı laptoplarda da değişmiyor bu yüzden dual channel bana göre de daha mantıklı geliyor sonuçta daha iyi performans alırım. Evet ekran sorunu da var, özellikle oyun oynayan biri olduğum için beni T7'e itiyor.
2x8 GB, genel olarak 1x16 GB'tan daha performanslıdır. 1x16 önermelerinin sebebi muhtemelen ileride geliştirmeye olanak tanımak içindir. Fakat 16 GB da yeterli denebilir.

İleri de geliştirmek için öneriyorlar zaten de ben gerek duymuyorum 16 GB zaten bana yetecektir. Tek slot yapıp performans düşürmek istemiyorum. Dual channel her zaman daha iyidir.

Oyun oynıycaksan 256 gb çok az en az 500 gb olması lazım

İleri de geliştirmek için öneriyorlar ama katılıyorum sana ben de hiç gerek duymuyorum bu yüzden tek slot yapmak istemiyorum performans düşürüp. Dual channel tercih ediyorum bende.

8x2 her türlü 16x1'den iyidir. İleride 32GB yapma niyetin yoksa 8x2 mantıklı tercih olur.

Ben de öyle düşünüyorum. 32 GB gibi bir niyetim yok.

2x8 daha mantıklı ve 16 GB yeterli gelecektir. Ayrıca T7 almanı öneririm. 17.3 olması ilk sebebi ikinci sebebi ise kasa farkı. T7'de 4 adet fan çıkışı mevcut ve daha geniş kasa olduğu için ısınma sıkıntısı daha az yaşarsın.

Teşekkür ederim. 8x2 dediğin gibi daha mantıklı. Ayrıca evet T72de 4 adet fan çıkışı mevcutmuş bu yüzden de tercih etme sebeplerimden bir tanesi.

Son düzenleme:

Hocam selamlar, konuyu hortlattım kusura bakmayın 😅
Aldınız mı T7'yi ben de 2 hafta sonra almayı düşünüyorum ama sebepsiz yere Monster düşmanları var, anlamadım kafam karıştı. Adam hiçbir ürününü kullanmadığı bir markayı lanetliyor resmen😄
Eğer aldıysanız kullanan birinin ağzından çıkan her kelime önemli az buz para değil 12 bin lira.
Size zahmet eski ve artı yönlerini detaylıca yazabilir misiniz?

Hocam selamlar, konuyu hortlattım kusura bakmayın 😅
Aldınız mı T7'yi ben de 2 hafta sonra almayı düşünüyorum ama sebepsiz yere Monster düşmanları var, anlamadım kafam karıştı. Adam hiçbir ürününü kullanmadığı bir markayı lanetliyor resmen😄
Eğer aldıysanız kullanan birinin ağzından çıkan her kelime önemli az buz para değil 12 bin lira.
Size zahmet eski ve artı yönlerini detaylıca yazabilir misiniz?
Evet aldım. Eylül ayında almıştım, eylül ayından bu yana çok aktif şekilde kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tek karşılaştığım sorun, aldığım gün ölü piksel testi yaparken bir tane piksel çıkmasıydı onu da ertesi gün hemen götürdüm servise 2 saat sonra hızlı şekilde bana paneli değiştirmiş şekilde geri teslim ettiler laptopu.

Geri
Yukarı