Monster Tulpar T5 v20.2 vs. Lenovo Legion 5

Bütçe
14000

LookJeanTY

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta içinde laptop alacağım Monster Tulpar T5 i7 10870h RTX3060 var. Lenovo Legion ise Ryzen 7 4800H RTX2060 var. Hangisini tercih etmeliyim? 14kya kadar önerilere açığım.

Zamanında arkadaşıma bir Monster laptop aldırmıştım. Adamlar sürücüler için yanında ek bir USB yolluyor, eğer o USB dışında kendin sürücü yüklersen PC sapıtıyor. Ben hayatımda böyle bir şey görmemiştim.
Ben Monster kullanıyorum ve dediğin şeye hiç rastlamadım? Her format attığımda el ile yüklerim sürücülerimi.

Ucuz etin yahnisi. Ayrıca o 3060 galiba 80W tam bulamadım ama MSI Thin yani en ince serisi ile (MSI) aynı kart var. 2060 olan model 115W. Aralarında tabi 3060 daha iyidir ama Casper, Monster, Gamegaraj böyle markaları bırak kaç kaç :D Malzeme kalitesi umrumda değil derken kronik sorunlu bilgisayar alma.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000012LDJW (Bir tık segment düşüktür yani Strix olmasa bile güzel bilgisayar.)

Ucuz etin yahnisi. Ayrıca o 3060 galiba 80W tam bulamadım ama MSI Thin yani en ince serisi ile (MSI) aynı kart var. 2060 olan model 115W. Aralarında tabi 3060 daha iyidir ama Casper, Monster, Gamegaraj böyle markaları bırak kaç kaç :D Malzeme kalitesi umrumda değil derken kronik sorunlu bilgisayar alma.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000012LDJW (Bir tık segment düşüktür yani Strix olmasa bile güzel bilgisayar.)

Tek ben memnunum sanırım Monster'dan. Forumda söylenen şeylerle hiç karşılaşmadım. Kronik sorun derken neyi kastettiniz, açar mısınız biraz?
Merhaba, 1 hafta içinde laptop alacağım Monster Tulpar T5 i7 10870h RTX3060 var. Lenovo Legion ise Ryzen 7 4800H RTX2060 var. Hangisini tercih etmeliyim? 14kya kadar önerilere açığım.
Bence Monster alıp deneyin, 30 gün koşulsuz iade garantisi hakkınız var. Masamın örtüsü ile rengi uymadı diyip iade edebilirsiniz, iade kabul ediyorlar. 29 gün deneyip iade edin eğer memnun kalmazsanız.

Zamanında arkadaşıma bir Monster laptop aldırmıştım. Adamlar sürücüler için yanında ek bir USB yolluyor, eğer o USB dışında kendin sürücü yüklersen PC sapıtıyor. Ben hayatımda böyle bir şey görmemiştim.
Sanki merdiven altı ürünmüş gibi. Belki de öyledir. Clevo.

Hocam Monster sorunlu bir firma. Ama şikayetlerin çoğu Abra serisi için. Tulpar serisinde pek öyle bir şey duymadım. Malzeme kalitesi için RTX 2060'ı RTX 3060'a değişmezdim.

Anladım arkadaşımda da var Monster o da karşılaşmadı ama teşekkür ederim.

Malzeme kalitesi umurumda değil dersen Monster önemli dersen Legion.

Bir tık umurumda aslında Monster'ın malzeme kalitesi o kadar mı kötü.

Ben Monster kullanıyorum ve dediğin şeye hiç rastlamadım? Her format attığımda el ile yüklerim sürücülerimi.

Ne kadar zamandır kullanıyorsun, Tulpar serisi mi kullanıyorsun.

Hocam Monster sorunlu bir firma. Ama şikayetlerin çoğu Abra serisi için. Tulpar serisinde pek öyle bir şey duymadım. Malzeme kalitesi için RTX 2060'ı RTX 3060'a değişmezdim.

Anladım Legion daha pahalı aslında forumdaki çogu kişi Monster'ın malzeme kalitesini falan beğenmiyor bu laptopu kullanmış olan varsa belki fikrini alırım demiştim bende 3060ı değişmek istemiyorum aslında.
Tek ben memnunum sanırım Monster'dan. Forumda söylenen şeylerle hiç karşılaşmadım. Kronik sorun derken neyi kastettiniz, açar mısınız biraz?

Bence Monster alıp deneyin, 30 gün koşulsuz iade garantisi hakkınız var. Masamın örtüsü ile rengi uymadı deyip iade edebilirsiniz, iade kabul ediyorlar. 29 gün deneyip iade edin eğer memnun kalmazsanız.

Amazon üzerinden alacağım bayağı indirime girmiş bir bakacağım teşekkürler.

Alacağım laptoplar Monster Monster Tulpar T5 V20.2 INTEL CORE i7-10870H CPU, 16GB RAM, 512GB SSD, 6GB RTX3060 MAX-P, 15.6'' QHD-IPS 165HZ: Amazon.com.tr
Lenovo Legion 5
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82b10048tx-p-HBV000015YJPX bunu almamın sebebi 15, 6'da daha yüksek W değerine sahip olması.

Son düzenleme:
Bir Monster kullanıcısı olarak şunu söylemeliyim benim aldığım modeldeki malzeme kalitesi iyi fakat arkadaşımın aldığı Monster sanki pürüzlü gibi bir malzeme kalitesi var. Oyun performansı olarak iyi bazı modelleri ısınabiliyor benimki oyunlarda maksimum 68 derece görürken arkadaşımın Monster'ı 80-90 derece arası takılıyor o yüzden bir kullanana danış derim.
Benim Monster Abra A5 v16.6.1
Arkadaşımın Monster Abra A5 v15.7

@Orion Nebula yalnız değilsin bende seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı