Monster Tulpar T5 v20.2 vs. Lenovo Legion 5

Bütçe
14000
Bir Monster kullanıcısı olarak şunu söylemeliyim benim aldığım modeldeki malzeme kalitesi iyi fakat arkadaşımın aldığı Monster sanki pürüzlü gibi bir malzeme kalitesi var. Oyun performansı olarak iyi bazı modelleri ısınabiliyor benimki oyunlarda maksimum 68 derece görürken arkadaşımın Monster'ı 80-90 derece arası takılıyor o yüzden bir kullanana danış derim.
Benim Monster Abra A5 v16.6.1
Arkadaşımın Monster Abra A5 v15.7

Bu versiyonlar arası kronik hatalar olabiliyor forumda kullanan yok galiba bu modeli. :)

Ben bu model Legion 5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Isınma gibi bir derdi yok boşta 34 derece civarlarında dolaşıyor. Rocket League de maksimum 72 derece gördüm. Soğutma bakımından gerçekten sağlam bir bilgisayar. Monster hakkında bir bilgim yok ama malzeme kalitesi denildiği gibiyse kesinlikle Lenovo alıp onu kullanmalısın.

Bu versiyonlar arası kronik hatalar olabiliyor forumda kullanan yok galiba bu modeli. :)

Alıp deneyebilirsiniz 14gün içinde iade edebiliyorsunuz.

Ben bu model Legion 5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Isınma gibi bir derdi yok boşta 34 derece civarlarında dolaşıyor. Rocket League de maksimum 72 derece gördüm. Soğutma bakımından gerçekten sağlam bir bilgisayar. Monster hakkında bir bilgim yok ama malzeme kalitesi denildiği gibiyse kesinlikle Lenovo alıp onu kullanmalısın.

Malzeme kalitesi kötü olanlar Abra serisi tabii onlarda da iyi malzeme kalitesi olanlar çıkabileceği gibi kötü olanlarda çıkabiliyor ama Tulpar serisinde böyle bir şey yok (kullananlar diyor) sizin notebookunuz otomatik fan hızlarında ise derece az değil.

Anladım arkadaşımda da var Monster o da karşılaşmadı ama teşekkür ederim.

Bir tık umurumda aslında Monster'ın malzeme kalitesi o kadar mı kötü.

Ne kadar zamandır kullanıyorsun, Tulpar serisi mi kullanıyorsun.

Anladım Legion daha pahalı aslında forumdaki çogu kişi Monster'ın malzeme kalitesini falan beğenmiyor bu laptopu kullanmış olan varsa belki fikrini alırım demiştim bende 3060ı değişmek istemiyorum aslında.

Amazon üzerinden alacağım bayağı indirime girmiş bir bakacağım teşekkürler.

Alacağım laptoplar Monster Monster Tulpar T5 V20.2 INTEL CORE i7-10870H CPU, 16GB RAM, 512GB SSD, 6GB RTX3060 MAX-P, 15.6'' QHD-IPS 165HZ: Amazon.com.tr
Lenovo Legion 5
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82b10048tx-p-HBV000015YJPX bunu almamın sebebi 15, 6'da daha yüksek W değerine sahip olması.
Lenovo`yu al.

Alıp deneyebilirsiniz 14gün içinde iade edebiliyorsunuz.

Malzeme kalitesi kötü olanlar Abra serisi tabii onlarda da iyi malzeme kalitesi olanlar çıkabileceği gibi kötü olanlarda çıkabiliyor ama Tulpar serisinde böyle bir şey yok (kullananlar diyor) sizin notebookunuz otomatik fan hızlarında ise derece az değil.

Derece az değil derken?

Yeni konular

Geri
Yukarı