Monster Tulpar T5 v20.3 vs Tulpar T5 v21.6 vs Tulpar T7 v20.4

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
20000-25500
Öncelikle hayırlı günler dilerim. Birkaç haftaya yeni bilgisayar alacağım inşallah, aklımdaki bilgisayarlar şu anlık bunlar:

Not: Neden Monster diye sorarsanız ömür bayı ücretsiz bakım garantisi olduğundan tercih ediyorum.

Normalde aklımda T7 v20.4 almak vardı 17.3 inç olmasından dolayı fakat plastik kasa olması beni endişelendiriyor.

Belki biraz daha fiyatı arttırıp 25000-25500'e çıkabilirim. O zaman da aklımda Tulpar T7 V22.2 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook bu bilgisayar var.

Hangisini neden tercih etmeliyim ya da daha iyisi varsa (sıkıntı olduğu zaman teknik serviste sorun olmasın yeterli) söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun.

Monster'a Abra modellerinde ki ısınma probleminden dolayı çok antipatik davranılıyor ancak Tulpar serileri gerçekten soğutma konusun da çok iyi. 1 yılı aşkın süredir T7 20.3 kullanıyorum ve cihazımdan çok memnunum. Plastik kasa olması korkutmasın malzeme kalitesi olarak gayet tatmin edici. Soğutmaya gelince AAA kalite oyunlarda altına iyi bir laptop soğutucusu aldığınızda 80-85 derecelerde oynuyorsunuz ( bu derecelere yüksek diyenler var ancak bir laptop için AAA kalite oyunlarda alınabilecek en iyi sıcaklık derecesidir.) 85 derecenin üzerine çok nadir çıkıyor. FPS oyunlarında örneğin Valorant'ta ekran kartı Max 60 işlemci Max 80 derece oluyor.

Ücretsiz bakımla herkesi kandırıyorlar deniyor ama bakımdan ziyade teknik servisi çok hızlı çalışıyor. Eğer bulunduğun şehirde bir Monster teknik servisi varsa problemin birkaç saat içerisinde çözüp sana cihazını teslim ediyorlar. Diğer marka laptoplarımda servise gönderdiğim ürünleri en erken 1 hafta içerisinde geri teslim alıyordum. 2 defa yaşadım ben bu durumu ve Monster'i tercih ettiğim için bir kez daha memnun kaldım.

Deneyim olarak yaşadıklarım bunlar. Aklına takılan başka sorular varsa yardımcı olabilirm.

HP'yi daha önceden düşünüyordum fakat bilgisayarda sıkıntı çıkarsa teknik servisi filan uğraştırıyor gibisinden yorumlar gördüm. Bundan dolayı pek sıcak bakmıyorum HP'ye, yoksa gerçekten de bilgisayarları çok sağlam ve birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanıyor.

HP'yi daha önceden düşünüyordum fakat bilgisayarda sıkıntı çıkarsa teknik servisi filan uğraştırıyor gibisinden yorumlar gördüm. Bundan dolayı pek sıcak bakmıyorum HP'ye, yoksa gerçekten de bilgisayarları çok sağlam ve birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanıyor.

T7 v20.4 sizin için iyi olur hocam o zaman.
@Clark Joseph Kent 1K daha ucuza Amazon'dan alabilirsiniz hocam Monster Tulpar T7 V20.4 i7-11800H 16 GB 512GB SSD RTX3060 17.3'' Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Amazon'dan bır sorun yasamazsınız.

@KeReM BeY hocam öncelikle iyi günler dilerim bir şey soracağım Monster ile alakalı. Laptop almayı düşünüyorum merak ettiğim şey paraf karta peşin fiyatına 12 taksit var gördüğüm kadarıyla, belli bir miktarı peşin ödeyip kalanını 12 taksit yapma gibi bir şansımız var mı acaba?

@KeReM BeY hocam öncelikle iyi günler dilerim bir şey soracağım Monster ile alakalı. Laptop almayı düşünüyorum merak ettiğim şey paraf karta peşin fiyatına 12 taksit var gördüğüm kadarıyla, belli bir miktarı peşin ödeyip kalanını 12 taksit yapma gibi bir şansımız var mı acaba?

O konuda banka ile görüşseniz daha iyi olur ama yerinizde olsam elimde parada olsa taksit ile öderdim TL her geçen gün değer kaybediyor sonuçta TL borçlanıyorsunuz Temmuz'da zaten her şey uçucak maaşlara %40 %50 zam bekliyorum.

Attığınız laptopları Hepsiburada Trendyol gibi yerlerden bakın zaten orada satıcı gine Monster ben aldığımda Trendyol'dan aldım T5 20.3'ü kendi sitesi ile 1000TL fark ediyordu.

O konuda banka ile görüşseniz daha iyi olur ama yerinizde olsam elimde parada olsa taksit ile öderdim TL her geçen gün değer kaybediyor sonuçta TL borçlanıyorsunuz Temmuz'da zaten her şey uçucak maaşlara %40 %50 zam bekliyorum.

Attığınız laptopları Hepsiburada Trendyol gibi yerlerden bakın zaten orada satıcı gine Monster ben aldığımda Trendyol'dan aldım T5 20.3'ü kendi sitesi ile 1000TL fark ediyordu.

Monster 'in indirim yaptığı belli zamanlar oluyor mu okul açılmaya yakın bayram da filan?
Üniversiteye gitmeden önce alacağımda ona göre bekleye de bilirim.
@messinicocugu hocam sizin yorumlarınızı da alabilir miyim?
Hangi bilgisayarı tercih etmeliyim ya da daha iyisi varsa teknik servisi de güzel olan önerir misiniz.

Monster'in indirim yaptığı belli zamanlar oluyor mu okul açılmaya yakın bayram da filan?
Üniversiteye gitmeden önce alacağımda ona göre bekleye debilirim.
Hangi bilgisayarı tercih etmeliyim ya da daha iyisi varsa teknik servisi de güzel olan önerir misiniz?

V21.6 veya v20.4 arasından hangisi hoşuna daha çok giderse seçebilirsin.

Monster'in indirim yaptığı belli zamanlar oluyor mu okul açılmaya yakın bayram da filan?
Üniversiteye gitmeden önce alacağımda ona göre bekleye debilirim.
Hangi bilgisayarı tercih etmeliyim ya da daha iyisi varsa teknik servisi de güzel olan önerir misiniz?

Fiyat hakkında kimse bir şey diyemez şimdi 3K zam gelir tatil olunca 1K tatil indirimi gelir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı