Monster Tulpar T7 20.2 oyunlarda donma sorunu

Rifat111

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar. Geçen hafta stoğa gelmesiyle T7 20.2 sahibi oldum bu pazartesi. 256gb SSD’nin yanında 1 TB de HDD ekledim cihaza. Windows’u düzgün bir şekilde kurup internetten de OEM key alarak Windows’u etkinleştirdim. Ama HDD’de olan steam, Epic Games gibi uygulamalar nedense ani donmalar yaşatarak oturum kapatmak zorunda bırakıyorlar beni. Ben de daha sonra Steam’ı SSD’ye yükledim ve bu sorun çözüldü gibi. Oyunlar HDD’de olup performans bakımından bir sorun yaşanmazken dün gece GTA 5 bi' anda dondu. Sanırsam sorun Epic’ten dolayı oldu çünkü Epic'te dondu (GTA 5 Steam’dan alınma.). Nedenini bilmediğim bir şekilde PC böyle davranıyor. SDD’de olanlar değil de HDD’de olanlar donup sıkıntı oluşturuyor nedense. Hayır masaüstü de donuyor o da çok garip. İlk başta sorunun OEM KEY’den olduğunu düşünsem de şimdi aklıma HDD’den dolayı olduğu geliyor. Acaba Windows sürümünden dolayı da olma ihtimali vs. var mıdır? Fikirlerinizi belirtseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune Pro'dan Benchmark ve bad sector testi yapın.
Bu arada disk seçme butonu var orada harddiski seçmeyi unutmayın.

HD Tune Pro'dan Benchmark ve bad sector testi yapın.
Bu arada disk seçme butonu var orada harddiski seçmeyi unutmayın.
Tam olarak ne olduklarını maalesef bilmiyorum ama araştırma yaparak yapıp sonuçları burada paylaşacağım. Peki sıkıntı HDD’de olma ihtimali fazla mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı