Monster Tulpar T7 alınır mı?

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba sayın forum sakinleri. İnşaat mühendisi olma yolumda hem mühendislik programlarını sorunsuz şekilde kullanabileceğim hem de yüksek grafikli oyunları oynayabileceğim, bana daha 10 yıl sistem değiştirme gereksinimi duyurmayacak bir laptop almaya karar verdim.

Bu yola 7000TL'lik Monster Abra A5 serisi ile başladım daha sonra 9500TL'lik ASUS TUF laptoplarda son kararımı verdiğimi düşündüm. Ancak ne ASUS ne MSI ne HP ne Lenovo ne de Casper, hiçbiri 17.3 inchlik ekrana sahip makineler üretmemişler. (1 elin parmakları kadar var ancak benim fiyat bandımın çok üstündeler)

7000TL ile başladığım bu maceramda şu anda Monster'in Tulpar T7 V22.2 isimli 17000TL'lik varımı yoğumu basmam gerekecek bu canavara tutuldum.

Ancak internette okuduğum çoğu makalede Monster'in çok sorun çıkardığı özellikle kasasının plastiğinin kalitesiz olduğunu (V22.2'de alüminyum kullanılmış) ekranında ölü piksel gibi sorunlar olduğu gibi bir sürü şey sayarak bilgisayardan yavaşca soğumama vesile oldular.

Sizce bu yeni çıkmış yaratıkta bu sorunları çeker miyim? Monster her ne kadar 15 gün içinde iade kabul etse de yeni serilerinde bu hataların önüne geçmiş midir? Bilgi sahibi olan arkadaşlar benim derdime derman olursa duacıları olurum, 1 haftadır izlemediğim video okumadığım makale kalmadı kafayı yemek üzereyim:)Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 yıl gibi bir kullanma planınız varsa Monster kesinlikle önermem ne Abra ne Tulpar. Evet bu bilgisayar sizi bölümünüz için belki 10 sene götürebilir (bkz. Belki diyorum sebeplerini yazacağım) ama kesinlikle oyun için 10 sene götürmez. Ben hayatım boyunca oyun için laptop kullandım. Ve geçen aylarda sistem toplayarak masaüstü olayına giriş yaptım ve gerçekten dünya varmış dedim oyun açısından.

Monster'ın kötü yanlarına gelirsek. Ben şahsen Monster kullandım evet benimki eski 5 sene önce alınmış ama bilgisayarın içindeki bilmem ne kablosu sorunu yüzünden görüntü kaybı yaşamıştım. Bi arkadaşım ekran çerçeve açılma sorunuyla baş ediyor. Diğer bir arkadaşım ekrandaki bir sıkıntıyla baş etmekte. Kısaca Monster kullanıpta tamamen memnun olan biri görmedim.

Benim size tercihim bu kadar bütçeyi bir laptopa basmamak lazım. Eğer oyunlarda performans kaybı yaşamak istemezseniz 1 sene içinde 10.000TL nizi masaüstü, 7.000TL nizide laptopa vermenizi öneririm. Bu şekilde hem programlarınızı ve oyunlarınızı mobil olarakta oynayabilirsiniz. Hem de sabit olarakta.

Not: Eğer şehir dışı olayınız var ise de Monster markası dışında bir oyun laptopu almanızı öneririm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı