Advertisement

Monster Tulpar T7 v.22 laptop SSD'si çok yavaş

gurkan53

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Intel
Merhaba, bundan 2 gün önce kuzenime 2. el Monster laptop aldık. Cihazı iyice inceledik tümüyle orijinal bir cihaz. Ancak şöyle bir sıkıntımız var, SSD aşırı yavaş. Temiz kurulum yaptık ona rağmen yavaş.
SSD Intel'in bir SSD'si 512 GB kapasitesi var.
Ancak belirtmeliyimki 250GB'lik Samsung evom daha hızlıydı. Asıl soru şu bu Intel SSD'lerde normal bir sorun mu yoksa bana piyango mu vurdu?

Makaleler
3
SSD sağlık atar mısınız?

zeki1981

Megapat
Merhaba, bundan 2 gün önce kuzenime 2. el Monster laptop aldık. Cihazı iyice inceledik tümüyle orijinal bir cihaz. Ancak şöyle bir sıkıntımız var, SSD aşırı yavaş. Temiz kurulum yaptık ona rağmen yavaş.
SSD Intel'in bir SSD'si 512 GB kapasitesi var.
Ancak belirtmeliyimki 250GB'lik Samsung evom daha hızlıydı. Asıl soru şu bu Intel SSD'lerde normal bir sorun mu yoksa bana piyango mu vurdu?

Sizin SSD M.2 yeni aldığınız cihazdaki SSD SATA olabilir.
Ayrıca M.2 SSD lerdede hız farkları mevcut.

Test değerlerini paylaşırsanız analiz ve değerlendirme yapabiliriz.

KS
KS
G

gurkan53

Hectopat
SSD sağlık atar mısınız?

Henüz bakma fırsatım olmadı ama cihaz 1 yıllık.
Sizin SSD M.2 yeni aldığınız cihazdaki SSD SATA olabilir.
Ayrıca M.2 SSD lerdede hız farkları mevcut.

Test değerlerini paylaşırsanız analiz ve değerlendirme yapabiliriz.
Benim sata ssd m bu m2 ssd den daha hızlı. Windows açılma süresi yaklaşık 45saniye sürüyor.

KafadanKontak

Decipat
Sonuçta veri yazma ömürleri olan ve ömürlerinin sonuna doğru da yavaşlamaya başlayan depolamalar SSD'ler. @Anna Sviatoslavovna 'nın bahsettiği programı kurup bir test gerçekleştirip sonucun ekran görüntüsünü buradan paylaşabilirsiniz.

KS
KS
G

gurkan53

Hectopat

ERTUGRUL_CAKIR

Decapat
Yer
İstanbul
Yok dostum yanlış anladın. Benim SSD'im Samsung 750 EVO (550-500 MB SATA3). 6 yıllık SSD.

Cihaz şu an yanımda değil ancak akşam bakabilirim.

Eğer CrystalDiskMark sonuçları ondan yavaş ise Monster'a bildirin bu durumu 3'te 1 hız normal değildir. Eğer SSD'nin doluluğu 85 90 civarı ise hız yavaşlaması normaldir ancak dediğim gibi 3'te 1 normal değildir.

Yukarı