Monster Tulpar T7 v15.1 Isınma ve Boost Problemi

none123

Kilopat
Yakın zamanda bir Monster Tulpat T7 v15.1 laptop aldım. Technopat kanalında da incelemesi çekilmişti laptopun. Fakat laptop beklediğimden daha az performans veriyor ve işlemci (Intel I7-9700K) boştayken bile boost frekanslarına düzensiz olarak çıkıyor. Bunu engellemek için ThrottleStop uygulaması ile Disable Turbo seçeneğini uyguladım ve ısınma az da olsun azaldı.

Bu konuda sizlerin de önerisini almak istedim. Başka neler yapabilirim? (Bu arada geleceğini beklediğim bazı cevapları engellemek için yazmış olayım sürüm 1903 ile yeni format attım ve bilgisayarda işlemciyi zorlayan bir antivirüs bulunmuyor.

Ayrıca bilgisi olan arkadaşlara bir sorum da ThrottleStop uygulamasında uyguladıklarımız sadece yazılımsal mı kalıyor, kalmıyor ise herhangi bir yanlış durumda nasıl sıfırlayabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, hangi modelini aldınız merak ettim 'Gtx1070 mi, gtx1080 mi?'. Size önerim bende başta aldığımda aynı laptopu aynı sorunlarla karşılaşmaktaydım. Çözümü kaliteli bir macunla değiştirmekte buldum. Boost istemiyorsanız şöyle bir çözüm öneririm; windows sağ alt kısmından pile sağ tıklayıp güç seçeneklerine girin, plan ayarları değiştire tıklayın, gelişmiş güç ayarlarından işlemci güç yönetimin solundaki artıyı açın, en yüksek işlemci durumunu 100'de 95 yapın. Ayrıca fan devirini yüzde 30 da kullanın. sıcaklık fazla artarsa fan devirini yükseltin. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Merhaba, hangi modelini aldınız merak ettim 'Gtx1070 mi, gtx1080 mi?'. Size önerim bende başta aldığımda aynı laptopu aynı sorunlarla karşılaşmaktaydım. Çözümü kaliteli bir macunla değiştirmekte buldum. Boost istemiyorsanız şöyle bir çözüm öneririm; windows sağ alt kısmından pile sağ tıklayıp güç seçeneklerine girin, plan ayarları değiştire tıklayın, gelişmiş güç ayarlarından işlemci güç yönetimin solundaki artıyı açın, en yüksek işlemci durumunu 100'de 95 yapın. Ayrıca fan devirini yüzde 30 da kullanın. sıcaklık fazla artarsa fan devirini yükseltin. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
1070'li modeli aldım. Önerileriniz için teşekkürler. Boostu kapadıktan sonra sıcaklılar çokça düzeldi. Hangi macunu önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı