Monster Tulpar T7 v16.1 kapanma sorunu

FLyiNN

Hectopat
Monster Tulpar T7 v16.1 laptopa sahibim. İşlemcim çok ısınıyor ve aşırı ısınınca bilgisayar kapanıyor. En yüksek işlemci durumunu değiştirdim bir şey fark etmedi. Monster teknik servisine 4-5 kez verdim fakat hiçbirinde sorunu çözemediler. Testlerinin zaten yapıldığını ve benden kapandığına dair bir video çekip mail atmamı istediler. Mail attım. Teknik servise götürün dediler. Teknik servis zaten sorunu çözemiyor. Soğutucular işe yaramıyor. Bir çözümü olan var mı? Veya Monster'ı şikayet etmek için nereye başvurmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Intel i7-8750H CPU @ 2.20 GHz.
16 GB RAM.
GeForce GTX 1060.

Aynı laptop bende de var ve sorunu şöyle çözüyorum, 1. olarak bilgisayarı açar açmaz Control Center uygulamasından fanı maksimuma alıyorum ve 100₺´ye aldığım 2 fanlı soğutucuyu çalıştıyorum. Bu sayede kapanmıyor. Ayrıca termal macunu da Arcticx MX 4 olarak değiştirin.

Monster Tulpar T7 v16.1 laptopa sahibim. İşlemcim çok ısınıyor ve aşırı ısınınca bilgisayar kapanıyor. En yüksek işlemci durumunu değiştirdim bir şey fark etmedi. Monster teknik servisine 4-5 kez verdim fakat hiçbirinde sorunu çözemediler. Testlerinin zaten yapıldığını ve benden kapandığına dair bir video çekip mail atmamı istediler. Mail attım. Teknik servise götürün dediler. Teknik servis zaten sorunu çözemiyor. Soğutucular işe yaramıyor. Bir çözümü olan var mı? Veya Monster'ı şikayet etmek için nereye başvurmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Intel i7-8750H CPU @ 2.20 GHz.
16 GB RAM.
GeForce GTX 1060.
Tozları temizleyin. Termal macun değiştirin. Fan ayarı var ise full'e veya yüksek bir değere alın. Battaniye,kumaş gibi eşyalarında üstünde ve yatarak laptopu kullanmayın. Eğer ki kullanacaksanız bacağınız arası açık olsun ki hava giriş çıkışı kolaylaşsın, Pc daralmasın.

Aynı laptop bende de var ve sorunu şöyle çözüyorum, 1. olarak bilgisayarı açar açmaz Control Center uygulamasından fanı maksimuma alıyorum ve 100₺´ye aldığım 2 fanlı soğutucuyu çalıştıyorum. Bu sayede kapanmıyor. Ayrıca termal macunu da arcticx MX 4 olarak değiştirin.

Çok teşekkür ederim. Ama 7400 TL verip aldığım bilgisayarı istediğim gibi kullanamıyorum. Bilgisayar bozuk resmen. Başvurabileceğim bir yer var mı acaba? Şikayet için.

Çok teşekkür ederim. Ama 7400 TL verip aldığım bilgisayarı istediğim gibi kullanamıyorum. Bilgisayar bozuk resmen. Başvurabileceğim bir yer var mı acaba? Şikayet için.
Sürekli olarak Monster´a yolladım, arayıp konuştum ve şu cümleyi duyduğumda açıkçası ümidimi kestim "98 derece NORMAL bir ısı seviyesi bunlar Gaming Laptop eğer 99 ve üzeri olursa bize söyleyin" dedi ve arama sebebimi işlemcinin 99-100 derece olup kapanması olarak belirtmiştim :) Şikayet etseniz de sonuç alabileceğinizi zannetmiyorum ama tabii ki benim görüşüm. Tüketici heyetini deneyebilirsiniz.

Tozları temizleyin. Termal macun değiştirin. Fan ayarı var ise Full'e veya yüksek bir değere alın. Battaniye, kumaş gibi eşyalarında üstünde ve yatarak laptopu kullanmayın. Eğer ki kullanacaksanız bacağınız arası açık olsun ki hava giriş çıkışı kolaylaşsın, PC daralmasın.

Monster'a gönderdiğim zaman bütün bakımlarını yapıyorlar fakat hiçbir işe yaramıyor. Laptopu masanın üstünde hava alacağı şekilde kullanıyorum. Yine de teşekkür ederim.
Sürekli olarak Monster´a yolladım, arayıp konuştum ve şu cümleyi duyduğumda açıkçası ümidimi kestim "98 derece normal bir ısı seviyesi bunlar Gaming laptop eğer 99 ve üzeri olursa bize söyleyin" dedi ve arama sebebi mi işlemcinin 99-100 derece olup kapanması olarak belirtmiştim :) şikayet etseniz de sonuç alabileceğinizi zannetmiyorum ama tabii ki benim görüşüm. Tüketici heyetini deneyebilirsiniz.

Tamamen aynı sorunları yaşayan iki insanız gerçekten. Sürekli 98'in normal olduğunu söylüyorlar. Bana ne 98'den. BIOS güncellemesi yaptık deyip duruyorlar fakat hiçbir çözüm bulamıyorlar. Kendimi yalnız sanıyordum. Firmanın problemiymiş. Buradan sesleniyorum. Monster almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı