Monster Tulpar T7 V17 laptop klavye düzgün çalışmıyor

Hmzy

Hectopat
Arkadaşlar herkese selamlar. Yaklaşık 21-22 ay önce almış olduğum Tulpar T7 V17 dizüstü bilgisayarım aynı sorunu garanti süresinde bana 2 kez yaşattı. Sorunum laptopun klavyesiyle ilgili. Önceki sefer kendi kendine tuşlar basıyor. Tuşa bastığım zaman farklı karakterler çıkıyordu. 6 ay önce servise ürünü verip tamir ettirdim. Aynı problemleri şu an yine yaşıyorum. Yavaş yavaş problem artıyor. Örneğin sabahleyin Windows tuşu çalışıyordu şu an o da gitti. İlginç bir şekilde zaman geçtikçe tuşların problemleri de artıyor. Şu anda çalışmayan 4 tuş var. Mesela enter tuşuna basınca virgül koyuyor, virgüle basınca ise klavyede hiçbir tepki yok. Windows ve sol Shift tuşları da aynı şekilde hiç çalışmıyor. Önceki sıkıntıda servise gidip sorunu çözdürdüm ve servis fişi hala elimde. Fakat şöyle bir sıkıntı var bu ürünün garantisi 2 3 ay içerisinde bitecek ve her 6 ayda bir ben bu sıkıntıyı mı yaşayacağım? Garanti bitince firmaların ne kadar acımasız olduklarını biliyoruz. Anakartta bir lehim veya ufak bir parça değiştirmek yerine komple anakart fiyatı istiyorlar ve neredeyse ürünün yarı fiyatı kadar masraf çıkıyor. Bu yüzden ürünü tamir ettirmek hiç içime sinmiyor açıkçası. Ürünü iade edip paramı geri almanın da çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kullanılmış bir ürün ve bence kanunu kötüye kullanmak gibi bir şey olur iade etmek. Ben şimdi bu ürünü servise versem sorunu çözecekler veya farklı bir problemmiş gibi gösterecekler ve tüketici hakem heyetine gidersem olumsuz bir sonuç alacağım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? 2. kez servise gitmediğim için ve servis fişim olmadığı için hakem heyetinde olumlu bir sonuç alır mıyım? Bir de laptopun çıtasında açılma oluyor ekran bildiğiniz ayrılıyor ve bu açılma ufak bir açılma değil. Elimden geldiğince ittirip engellemeye çalışıyorum. Bu da 3. arıza olarak sayılır mı? Teşekkür ederim.
Yukarıda çalışmayan tuşlara ek olarak bilgisayar açılırken kendi kendine BIOS menüsüne girip durdu.
An itibariyle bilgisayar iyice sapıttı. Açılırken kendi kendine BIOS menüsüne giriyor fakat klavye çalışmıyor. Harici klavyeyle BIOS menüsünden çıktım. Windows açıldı fakat touch pad donuyor bazen çalışmıyor, klavye ise hiç çalışmıyor. Bilgisayar kafasına göre programlar açıyor.
Not: Arkadaşlar bazılarınız virüs diyebilir fakat bilgisayarımda güncel antivirüs programı kullanıyorum ve daha önceki yaşadığım problemin aynısı. Mekanik bir problem olduğu net bir şekilde görülüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı