Monster Tulpar T7 v19.4.1 yükte 95 derece normal mi?

Ragvand

Kilopat
Daha fazla  
Havaların da etkisiyle işlemci sıcaklığım yükselmeye başladı. Boştayken 65-70 derecelerde seyrediyor. Oyunlardayken 95 dereceleri buluyor. Oynadıgım oyun fark etmeksizin 95 dereceleri görüyorum. Bir sorun mu var yoksa bu durum normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmadıysan undervolt yap. Laptopu biraz yükseltmeyi dene köşelerinden yada arkasından. Hala sıcaksa soğutucu alabilirsin, fanları temizleyebilirsin, termal macunu yenileyebilirsin.

PC'nin load altında ayrıntılı durumunu görmek için HWiNFO indirip ss atabilirsin buraya.

i7-10750H işlemci ise çaresi yok. Yani tek çare güç modunu düşürmek. i7-9750H ise undervolt farz. Bu arada gelip yok mobil yok hava sıcak yazanlar dalga geçiyor herhalde. Normal kabul edilemez. Fikrimce.

Cihazı nasıl kullanıyorsunuz? Bunlar 95 derecede de çalışır şekilde üretiliyorlar lakin 85'i geçtiği anda bir takım sıkıntılar var demektir. Yükseltici ile kullanın, fan ayarlarınızı yapın eğer inmiyorsa Undervolt mutlaka yapın performansa çok etkisi olmuyor. Misal klimalı odadan sıcak odaya geçtiğimde sıcaklık bende 90'a geliyor cihaz yine çalışıyor lakin ben çalışamıyorum 😀 yani insanız sonuçta kaynar tuşlara dokunmak bile terletiyor insanı. Bu yüzden sıcak yaz ayları, laptop kullanıcıları için beladır. Dediğim gibi yoksa yükseltici temin edin 20-25TL bir şey di en son pahalı değil yani ama etkisi büyüktür.

i7-10750H işlemci ise çaresi yok. Yani tek çare güç modunu düşürmek. i7-9750H ise undervolt farz. Bu arada gelip yok mobil yok hava sıcak yazanlar dalga geçiyor herhalde. Normal kabul edilemez. Fikrimce.
i7-9750H için tavsiye edebileceğiniz br undervolt rehberi var mı acaba? Daha önce benzeri bir işlemn yapmadım ve açıkçası bir soruna sebep olacak diye korkuyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen.

i7-9750H için tavsiye edebileceğiniz br undervolt rehberi var mı acaba? Daha önce benzeri bir işlemn yapmadım ve açıkçası bir soruna sebep olacak diye korkuyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen.
i5-9300H için ama işinizi fazlasıyla görür. Mantık belli. Yavaş yavaş azaltacaksınız, teste tabi tutacaksınız. Mavi ekran verdiği değer zaten aştığınızı gösterir.

Merhaba kendi kullandığım undervolt ayarlarımı YouTube kanalımda paylaşmıştım. Dilerseniz bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba kendi kullandığım undervolt ayarlarımı YouTube kanalımda paylaşmıştım. Dilerseniz bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki bu işlemler ürünü garanti dışı bırakır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı