Monster Tulpar T7 V19.5 UserBenchmark Skoru

İşlemci ve ekran kartı skoru ortalamanın üzerinde. Yani soğutma sistemi güzel çalışıyor gibi görünüyor. Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Undervolt gayet iyi oldu sistem. Beni de fazlasıyla memnun etti. Ekran kartım 80 derece civarında çalışıyor yükte. Sizce undervolt etmeye gerek varmı ?

MSI ve ASUS gibi firmaların 2070'li laptopları 95 derecelere çıkıyor :)
Bir şey daha sorayım aklımda kaldı. Laptop boştayken 50 derecelerde geziniyor. Twitch yayını izlerken 55-60 derece arasında çalışıyor. Şuan Witcher 3 yüklüyorum Steamdan işlemci sıcaklığı 55-68 derece arasında sürekli oynama yapıyor. Sizce bir sıkıntı olabilir mi ?

Bir şey daha sorayım aklımda kaldı. Laptop boştayken 50 derecelerde geziniyor. Twitch yayını izlerken 55-60 derece arasında çalışıyor. Şuan Witcher 3 yüklüyorum Steamdan işlemci sıcaklığı 55-68 derece arasında sürekli oynama yapıyor. Sizce bir sıkıntı olabilir mi ?
Laptop için anormal bir durum yok. Pasif soğutması masaüstü ekran kartı veya işlemciler gibi büyük bloklardan oluşmadığı için o şekilde oluyor. Yüke de girmediğinden fanlar hızını artırmıyor sessizlik sağlamak için. O dereceler orta yükte normal.

Laptop için anormal bir durum yok. Pasif soğutması masaüstü ekran kartı veya işlemciler gibi büyük bloklardan oluşmadığı için o şekilde oluyor. Yüke de girmediğinden fanlar hızını artırmıyor sessizlik sağlamak için. O dereceler orta yükte normal.
Anladım saolun ilk laptopum olunca biraz endişeleniyorum. 130mv undervolttada mavi ekran amaya başladım. 110 mv ye çektim şuanlık daha stabil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı