Monster Tulpar T7 v20.3.2 laptop aşırı ısınıyor

Yüksek performansta
Şimdi FIVR'a girdim tüm ayarlar gitmiş yeniden başlayınca.

Tamam umarım öyledir. Nedense belki bug'dur ama ThrottleStop bana Nihai'de gösteriyor.

Hayır mavi ekran versitse kalıcı bir sorun yok. Bu arada o değerler ile verdiyse pek Undervolt'un etkisi olmaz. 7 derece belki. Öyleyse ThrottleStop'u kaldırın. ThrottleStop.ini dosyasını da silin. Çünkü o değerler ile sorun yaşattıysa yapacak bir şey pek yok.
Neden olmuş olabilir ne yapabilirim birde voltaj değil de sadece frekans düşürsem olmaz mı sonuçta sadece 2.3e sabitleyerek 70C ye sabitlendi.

O yüzden bir de kargo falan ne olur nolnax diye düşünüyorum.

Mavi ekran verdi 3.. 8.. Error dedi kitlendi.
Bir şey olup sıkıntı çıkmaz değil mi?
Bilgisayarın satışı yok şu anda üretim kapandı o yüzden iade etsem de devamı yok.

Bence iade etmelisin Monster yerine başka bir marka tercih etmelisin.

Yüksek performansta
Şimdi FIVR'a girdim tüm ayarlar gitmiş yeniden başlayınca.
Doğrudur. Yani bakın isterseniz daha stabil ayarlar koyarız ama yani bunda bile mavi veren sistem biraz zor gibi. Az da olsa etkili olur ama pek bir şey beklememek lazım gibi bu saatten sonra.

Neden olmuş olabilir ne yapabilirim birde voltaj değil de sadece frekans düşürsem olmaz mı sonuçta sadece 2.3e sabitleyerek 70C ye sabitlendi.
Frekans düşürebilirsiniz ama performans çok düşebilir. Bu arada Turboyu kapatacağınıza turbosundaki frekansı kısmak daha akıllıca.
Demek istediğniiz anlamadım pek zor derken yada pek beklememek gerek derken?
Undervolt etmek bu saatten sonra pek etkili olmayabilir diyorum. Çünkü sisteminiz pek sevmedi düşük voltajı.

Frekans düşürebilirsiniz ama performans çok düşebilir. Bu arada Turboyu kapatacağınıza turbosundaki frekansı kısmak daha akıllıca.

Undervolt etmek bu saatten sonra pek etkili olmayabilir diyorum. Çünkü sisteminiz pek sevmedi düşük voltajı.
Anladım turboyu kapatmamın sebbebi denemekti.Frekansı nasıl kısacağım?

Anladım turboyu kapatmamın sebbebi denemekti.Frekansı nasıl kısacağım?
Şimdi FIVR sekmesinde sol alt köşede Turbo Ratio Limits diye bir şey göreceksiniz. Oradan hepsini tavsiyem 38 olarak ayarlayın.
Şimdi FIVR sekmesinde sol alt köşede Turbo Ratio Limits diye bir şey göreceksiniz. Oradan hepsini tavsiyem 38 olarak ayarlayın.
Deneyin. İşe yarayıp frekansı 3.8 GHz'e getirdiyse gayet iyi.
Böyle kullanılabilir diye düşünüyorum.

Deneyin. İşe yarayıp frekansı 3.8 GHz'e getirdiyse gayet iyi.
Böyle kullanılabilir diye düşünüyorum.
Yardımınız için teşekkür ederim birşey olursa tekrar yazarım sağolun.
Bence iade etmelisin Monster yerine başka bir marka tercih etmelisin.
Hocam iade edil tekrar bir bilgisayar alma olanağım yok malesef.

Hocam bence işlemleri geri çek servise gönder cihazı. V20.3 soğutması fena değil ama seninkinde bir anormallik var.
Hocam dediğim tabi ki bozuk cihaz kullanmaktan iyidir de Aydın'da oturuyorum servisle uğraşmak falan istemiyorum açıkçası fanlarda fln bi sıkıntı yok dışardan bakınca güzel çalışıyor bilemiyorum bu konunun uzmanı sizsiniz,oyun falan değil de test gibi birşey yapılabiliyorsa yapsanmn size atsam normal v20.3.2 için birde şöyle dediğim gibi turbo boostu kapatınca sıcaklık 70in üstüne çıkmadı ama frekans hızı da yarı yarıya indi tabi internette her okunan doğru değil dd servise gönderip sorun yaşayan çok fazla yorum fln okudum gözüm korktu yaşım da küçük ailem vatandan alalım kaliteli sağlam olsun güvence fln açısından dediler hep ben monster istedim şimdi eğer cidden sıkıntı yoksa servise gönderesim yok ama hakikaten anormalse göndereyim şunu da düşündüm Aydın da oturuyorum dediğim gibi sıcaklık 40 50°C hava aşırı sıcak işlemci de sanki hayatının son anıymış gibi son gücüyle çalışıyor gibi geldi, ayriyeten v20.3de 10750H var benim v20.3.2 yani 10875H var diğerine göre daha fazla çekirdeği olduğu için daha fazla ısınıyormuş galiba.dediğim gibi ilk cs go ve valorantta 90 derecelerdeydi ama onunla birlikte cs de 500fps alıyordum 160e sabitledim valorantta da cs:go'da da geçti sorun 90a gelmiyor 160fps de.Ama Gta da ve fortnite da durum öyle değil işte zaten cs ve valoya göre daha ağır oyunlar onlarda da 1,2sn 97ye çıktığıni gördüm öyle olunca da hemen 88 dereceye fln indiriyor sıcaklığı fps drop yemiyorum öyle olunca çok küçük hissediliyor yani durum böyle karşılaştırma fln yapılabilecekse yapalım klimali ortamda fln da test edebilirim bi @Radeon RX 5500M

Geri
Yukarı