Monster Tulpar T7 v20.3.2 laptop aşırı ısınıyor

Aşırı ısınmadan performansı düşürmesi hocam.
Servisi arayıp bunu söylüyorum o zaman.
Aşırı ısınmadan performansı düşürmesi hocam.
Hocam aradım burdan bir işlem yapamıyoruz yazılımsal olabilir format atıp tekrar deneyin sorun devam ederse gönderin dediler,win 10 pro yu flash bellek üzerinden kurdum yazılımsal olcağını sanmıyorum.Sadece win10'u cmd ile etkinleştirdim.Bir de throotlestop'dan turboyu 4ghz e sabitledim sıcaklık max 85 gördü gta v oynadım bi 15dk.Hwinfo ile de kontrol ettim throttle olmadı ThrottleStop'dan sabitlemeden önce de zaten 4.5ghz 4.2ghz de çalışıyordu çok bi fark olmadı ve sıcaklık sabitlendi ve düştü sizce vereyim mi servise böyle kullansam sıkıntı olur mu başıma dert açar mı ileride? @erengore @Radeon RX 5500M

Son düzenleme:
Servisi arayıp bunu söylüyorum o zaman.

Hocam aradım buradan bir işlem yapamıyoruz yazılımsal olabilir format atıp tekrar deneyin sorun devam ederse gönderin dediler, Windows 10 Pro'yu flash bellek üzerinden kurdum yazılımsal olcağını sanmıyorum. Sadece Windows 10'u CMD ile etkinleştirdim. Bir de throotlestop'dan Turbo'yu 4GHz'e sabitledim sıcaklık Max 85 gördü GTA V oynadım bir 15dk. HWiNFO ile de kontrol ettim throttle olmadı ThrottleStop'dan sabitlemeden önce de zaten 4.5GHz 4.2GHz de çalışıyordu çok bir fark olmadı ve sıcaklık sabitlendi ve düştü sizce vereyim mi servise böyle kullansam sıkıntı olur mu başıma dert açar mı ileride? @erengore @Radeon RX 5500M

Tahminde bulunamıyorum hocam, ne desem bilemedim.

Tahminde bulunamıyorum hocam, ne desem bilemedim.
Hocam peki son birşey sorcam lütfen yanlış bile olsa tahmininizi söyleyin, soğutucu alsam yada oda sıcaklığı daha serin olsa bu durumu etkiler mi/bu sorunu çözer mi yoksa bu işlemciyle yada donanımsal bi sorun mu yoksa basit bi ısınmadan kaynaklı olan bişi mi?
Yorumlardan fln servisten çok sorun yaşayan var uzak bide gidip gelmesi 20 gün okullar açılacak yaz tatilinde kullanmayacağım.

Hocam peki son bir şey soracağım lütfen yanlış bile olsa tahmininizi söyleyin, soğutucu alsam ya da oda sıcaklığı daha serin olsa bu durumu etkiler mi/bu sorunu çözer mi yoksa bu işlemciyle ya da donanımsal bir sorun mu yoksa basit bir ısınmadan kaynaklı olan bir şey mi?
Yorumlardan falan servisten çok sorun yaşayan var uzak bir de gidip gelmesi 20 gün okullar açılacak yaz tatilinde kullanmayacağım.

Etkiler hocam. Bulunduğunuz Yer sıcaksa yüksek dereceleri görmeniz normal.

Yaparız ama fazla etkili olmayabilir dediğim gibi.
Dediğim gibi 4ghz e sabitledim sıcaklık düştü max 90 derece gördü dün akşam ama o verdiğiniz sıcaklık programında yine 2 çekirdek yes yazıyordu ama gözle görülür fps düşüşü yaşamadım birde o verdiğiniz programda birkaçi minumumun altında 6°C 3°C 9°C yazıyor onlar nedir ve bi sorum daha olacak dün fortnite ve gta oynarken farkettim birkaç çekirdek sadece %6 %8 fln kullanıyordu diğerlerini %60 fln bunda bi anormallik var mi yoksa gerek duymadığı için fln mı? @erengore @Radeon RX 5500M
@erengore @Radeon RX 5500M hocam

Son düzenleme:
Dediğim gibi 4GHz'e sabitledim sıcaklık düştü Max 90 derece gördü dün akşam ama o verdiğiniz sıcaklık programında yine 2 çekirdek yes yazıyordu ama gözle görülür FPS düşüşü yaşamadım bir de o verdiğiniz programda birkaçi minimumun altında 6°C 3°C 9°C yazıyor onlar nedir ve bir sorum daha olacak dün Fortnite ve GTA oynarken fark ettim birkaç çekirdek sadece %6 %8 falan kullanıyordu diğerlerini %60 falan bunda bir anormallik var mi yoksa gerek duymadığı için falan mı? @erengore @Radeon RX 5500M
@erengore @Radeon RX 5500M hocam

Hepsinin çalışması gerekiyor diye biliyorum, @erengore sen ne dersin hocam?

Geri
Yukarı