Monster Tulpar T7 v20.4 17.3 için soğutucu önerisi

Kutmoon

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim 70 derecelerde ama ekran kartım 80-85 derecede RDR 2 CoD Warzone gibi oyunlarda bu yüzden laptopuma uyucak yaklaşık 5-10 derece etkisi olacak yüksek performanslı bir soğutucu arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu inan hiçbir işe yaramıyor stand olarak kullanmak istiyorsan lafım yok fakat amaç soğutma ise boşa masraf.

Dostum şu videoyu dakika 11:20'den itibaren izleyebilir misin? Bu videoda arkadaş laptopun altına bir stand kurmuş ve benimle aynı laptopa sahip ancak ben bu oyunda ekran kartım 84 85 derecelerdeyken arkadaşta 77 78 derecelerde. Ben de arkadaş gibi soğutucu yerine bir stand alsam hava akışını rahat sağlaması için bu sefer arkadaştaki dereceler gibi olur mu ya da daha fazlası olur mu yorumunu bekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopun masa ile temasını azaltacak sekilde altına bir şeyler koyun. Bu sayede hava akışı ve ısı dağılımı daha iyi olur. Ben eski laptop ile bu şekilde iyi sonuç alıyordum.

https://www.trendyol.com/tuneex/tum...ok-laptop-standi-yukseltici-altlik-p-63326048 böyle bir stand almayı düşünüyorum ayrıca yukarıda arkadaşa yazdığım şeyi okuyup bir cevap verme veya bir fikirde bulunma şansınız var mı acaba?

standa baktım alt kısmı boş. Bu sayede hava akışında fark olur. Eğer PC'de farklı bir sorun yoksa sıcaklıklarda düşüş olur. Bu veya başka bir stant fark etmez alt kısmı PC'nin kasasına yapışıp hava akışını azaltamasın yeter. Bunun yanında oda sıcaklığı falan da önemli tabii. Soğutucu almak isterseniz de büyük fanlı ve bol delikli olanlardan bakın derim.

standa baktım alt kısmı boş. Bu sayede hava akışında fark olur. Eğer PC'de farklı bir sorun yoksa sıcaklıklarda düşüş olur. Bu veya başka bir stant fark etmez alt kısmı PC'nin kasasına yapışıp hava akışını azaltamasın yeter. Bunun yanında oda sıcaklığı falan da önemli tabii. Soğutucu almak isterseniz de büyük fanlı ve bol delikli olanlardan bakın derim.

Videoyada bakabilir misiniz rica etsem arkadaş RDR 2 de ekran kartı 77 78 derecelerde iken bende 84 85 derecelerde. Eğer o standı alırsam bende de bu duruma gelir mi sıcaklıklar ve eğer gelirse bu yeni oluşan sıcaklık değerleri (77 78) normal midir? Ya da siz sıcaklık değerlerini düşürmem için neler önerirsiniz.

Arkadaşla her bir şeyiniz bir değildir o yüzden çok takmayın. Farklı şehirlerde yaşıyorsunuz sonuçta. Sıcaklıklar doğal olarak oynayacak. T7 v20.3.2 kullandım bir süre, size tavsiyem işlemciyi pl1 45w, pl2 60w, pl4 90w yapın.
Ekran kartını 130w sabit yapın. En iyi sıcaklık/performans alacağınız konfigürasyon budur diyebilirim. Bu ayarlardan sonra başka bir şeye dokunmadan keyfini çıkarın.
Cpu off'set'i de 10 derece yapıp.
İşlemciye 50mv undervolt yapın.
Hepsini kontrol merkezinden yapacaksın.

Arkadaşla her bir şeyiniz bir değildir o yüzden çok takmayın. Farklı şehirlerde yaşıyorsunuz sonuçta. Sıcaklıklar doğal olarak oynayacak. T7 v20.3.2 kullandım bir süre, size tavsiyem işlemciyi PL1 45W, PL2 60W, PL4 90W yapın.
Ekran kartını 130W sabit yapın. En iyi sıcaklık/performans alacağınız konfigürasyon budur diyebilirim. Bu ayarlardan sonra başka bir şeye dokunmadan keyfini çıkarın.
CPU off'set'i de 10 derece yapıp.
İşlemciye 50mv undervolt yapın.
Hepsini kontrol merkezinden yapacaksın.

Kusura bakmayın ama tam olarak hepsini yapamıyorum acaba nasıl yapıldığını gösteren bir video var mı ya da ekran kartını nereden 130W sabit yapıldığını CPU off seti 10 derece veya işlemciyi 50mv undervolt nereden yapacağımı bilmiyorum yardım edebilir misin?

Geri
Yukarı