Monster Tulpar T7 v20.4 oyun oynarken çıkan ses ve ısı

ergencokur

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da görebileceğiniz gibi T7 v20.4 modelini aldım. Aslında şu anlık laptopla ilgili hiçbir şiakyetim bulunmuyor. RDR2 RE8 gibi ağır oyunlara girdiğimde fan sesleri artıp ısılar yükselmeye başlyor. İlk defa laptop kullanacağım için biraz oyuna girerken tereddütle giriyorum. Aslında değerlerde normal yük altında işlemci genelde 85 ve ekran kartı 80 derecelerde çalışıyor. Hatta işlemcinin 90 dereceyi geçtiğini görmedim. Lafın kısası bu ısınma ve fan sesi normal midir? Onu anlamak istiyorum.

Sıcaklıklar normal o güçteki bir Laptop için. Fan seinin normal olup olmadığını biz bilemeyiz, duymamız lazım. Ancak yüksek yük altınad fanlar hızlı döneceklerdir, doğal olarak. Laptobu yükseltebilirsin. Ama ses rahatsız ediyosa, servise götürüp / gönderip ücretsiz temizletebilirsin.

Bende aynı cihazı kullanıyorum 70 derece görüyor en fazla hava kanallarını kapatmayacak şekilde konuşlandırırsanız cihazı o kadar ısınma olmayacaktır arada Turbo fanı manuel olarak açarak biraz daha hızlandırabilirsiniz bu işlemi.

Bende aynı cihazı kullanıyorum 70 derece görüyor en fazla hava kanallarını kapatmayacak şekilde konuşlandırırsanız cihazı o kadar ısınma olmayacaktır arada Turbo fanı manuel olarak açarak biraz daha hızlandırabilirsiniz bu işlemi.
Hocam peki şuanda memnunmusunuz cihazdan ? Ben alalı 4 gün oldu ve şuanlik hiçbir sorunum yok o kadar kötülemişlerdi monster markasını ama sonuç cidden çok güzel

Çok memnunum gerçekten eleştiri konusunda sıkıntı yaşamıştım 15k ya aldım 1TB SSD eklettirdim BIOS'dan dcpu olarak sadece ekran kartını ayarladım sıkıntısız hem oyun oynuyorum hem de SolidWorks programı ile çizim yapıp render alıyorum. Para senin karar senin.

Çok memnunum gerçekten eleştiri konusunda sıkıntı yaşamıştım 15k ya aldım 1TB SSD eklettirdim BIOS'dan dcpu olarak sadece ekran kartını ayarladım sıkıntısız hem oyun oynuyorum hem de SolidWorks programı ile çizim yapıp render alıyorum. Para senin karar senin.
aynen bende 1tb yaptırdım gerçekten eleştirildiği kadar kötü bir marka değil bence

Yeni konular

Geri
Yukarı