Monster Tulpar T7 v20.5 performansı nasıl?

İşletim sistemi
Windows 11

Playboi

Hectopat
Yer
Detroit
Daha fazla  
RAM
2x8 16gb dd4
Ekran kartı
130watt 3060
İşlemci
i7 12700h
İlk olarak Witcher 3 denemek istedim. Her şey yüksek ve Ultra+, 1080p ve RTX kapalı, DLSS kalite modunda. FPS genel olarak 50 ile 60 arasındaydı ancak sıkıntılı bölgelerde (Doku detayının fazla olduğu yerlerde) FPS 45 ile 50 arasında gezindiğini gördüm. Sıcaklıklarım da genel olarak hem GPU hem CPU 80-83 arasındaydı. Değerlerim nasıl sizce? Olması gerektiği gibi mi? Yoksa bir performans kaybı görüyor musunuz? W11 kullanıyorum, ekran kartı ve diğer sürücülerim güncel.

İlk olarak Witcher 3 denemek istedim. Her şey yüksek ve Ultra+, 1080p ve RTX kapalı, DLSS kalite modunda. FPS genel olarak 50 ile 60 arasındaydı ancak sıkıntılı bölgelerde (Doku detayının fazla olduğu yerlerde) FPS 45 ile 50 arasında gezindiğini gördüm. Sıcaklıklarım da genel olarak hem GPU hem CPU 80-83 arasındaydı. Değerlerim nasıl sizce? Olması gerektiği gibi mi? Yoksa bir performans kaybı görüyor musunuz? W11 kullanıyorum, ekran kartı ve diğer sürücülerim güncel.

Sadece tek bir oyundan bunu anlamamız mümkün değil ki?

Aynı ayarlarda GTX1060 ile (DLSSsiz) 40FPS alıyordum. Bence bir sıkıntı var 3060 ile daha fazla almanız lazım.

Sıkıntının ya Win11 ile ya da Nvidia kontrol paneli ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

İlk olarak Witcher 3 denemek istedim. Her şey yüksek ve Ultra+, 1080p ve RTX kapalı, DLSS kalite modunda. FPS genel olarak 50 ile 60 arasındaydı ancak sıkıntılı bölgelerde (doku detayının fazla olduğu yerlerde) FPS 45 ile 50 arasında gezindiğini gördüm. Sıcaklıklarım da genel olarak hem GPU hem CPU 80-83 arasındaydı. Değerlerim nasıl sizce? Olması gerektiği gibi mi? Yoksa bir performans kaybı görüyor musunuz? W11 kullanıyorum, ekran kartı ve diğer sürücülerim güncel.

Farklı oyunlarda nasıl? Sıcaklık değerleri bir dizüstüye göre bayağı iyi gibi görünüyor.

Aynı ayarlarda GTX1060 ile (dlsssiz) 40FPS alıyordum. Bence bir sıkıntı var 3060 ile daha fazla almanız lazım.

Sıkıntının ya Windows 11 ile ya da NVIDIA kontrol paneli ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

3060'ın mobil versiyonu hocam.

MSI Afterburner yazılımını kullanarak GPU kullanımınızı kontrol edin. Ancak bunu yaparken VSync ayarını ve FPS sınırını kapattığınızdan emin olun. Eğer GPU’nuz oyunlarda tam yükteyse, cihazınızda bir sorun olmadığı anlamına gelir.

Aynı ayarlarda GTX1060 ile (dlsssiz) 40FPS alıyordum. Bence bir sıkıntı var 3060 ile daha fazla almanız lazım.

Sıkıntının ya Windows 11 ile ya da NVIDIA kontrol paneli ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

1060 masaüstü ile alırsınız da laptoplar farklı.

Tulpar model laptop ile o değerleri aldım. Konu sahibi laptop olduğunu belirtmiş ona göre yazdım. Siz masaüstü kullandığımı nereden çıkardınız onu anlamadım. @Rias_Gremory mobil olduğunu biliyorum reis.

Mobil 1060 ile ultrada nasıl aldınız o FPS'leri ben o yüzden söyledim. Aynı değerleri masaüstünde alıyordum da.

Sadece tek bir oyundan bunu anlamamız mümkün değil ki?

Hocam bugün deneyip tekrardan buraya farklı bir oyun performansını paylaşacağım.

Aynı ayarlarda GTX1060 ile (DLSSsiz) 40FPS alıyordum. Bence bir sıkıntı var 3060 ile daha fazla almanız lazım.

Hocam W11 performans kaybı mı yaşatıyor sizce? Tüm Windows güncellemelerini tamamladım oysaki.

Bilmiyorum arkadaşlar bu konu içime dert oldu gerçekten. Ben biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası daha fazla bekliyordum. 28k verince insan en ufak bir sorunda içine kurt düşüyor sonuçta.

Mobil 1060 ile ultrada nasıl aldınız o FPS'leri ben o yüzden söyledim. Aynı değerleri masaüstünde alıyordum da.
Hairworks kapalı.

Hocam W11 performans kaybı mı yaşatıyor sizce?
Cihazın kendinde orijinal Win11 yok yani KEY almışsın büyük ihtimalle. Senin yerinde olsam Win10x64 Home Basic yükler bir tane de ucuz Win10HBx64 KEY alır öyle denerdim. Bu bütçede cihaz için denemeye değer en fazla 4-5 saatini alır.

Geri
Yukarı