Monster Tulpar T7 v21.1.3 BIOS nasıl güncellenir?

Daha fazla  
Sevgili dostlar, BIOS dosyalarını bir cesaret istedim ama umduğum gibi bulamadım işin açığı. Ben daha kolay bekliyordum ancak biraz karmaşık geldi bana. Gerekli bilgileri fotoğraf şeklinde sizlerle paylaşacağım. Bana tane tane bir şekilde anlatabilecek bir arkadaş var ise çok sevinirim. Zira bu konunun büyük ölçüde acemisi sayılırım.

BIOS dosyaları: intel_CML_12L_GM5MPHY_HY(21.2)_0Y_0P_7P_HP_GM7MQ8P_P7S_Monster_BIOS_N.1.07_EC_1.16.00.00_Yeni.rar

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sürçülisan ettikse affola.

Dosya Ekleri

• Bios Fotoğrafı.jpg
    Bios Fotoğrafı.jpg
    148,6 KB · Görüntüleme: 250
  • 111111.png
    111111.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 215
Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili dostlar, BIOS dosyalarını bir cesaret istedim ama umduğum gibi bulamadım işin açığı. Ben daha kolay bekliyordum ancak biraz karmaşık geldi bana. Gerekli bilgileri fotoğraf şeklinde sizlerle paylaşacağım. Bana tane tane bir şekilde anlatabilecek bir arkadaş var ise çok sevinirim. Zira bu konunun büyük ölçüde acemisi sayılırım.

BIOS dosyaları: intel_CML_12L_GM5MPHY_HY(21.2)_0Y_0P_7P_HP_GM7MQ8P_P7S_Monster_BIOS_N.1.07_EC_1.16.00.00_Yeni.rar

Şimdiden desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sürçülisan ettikse affola.
RAR Dosyasından çıkartın ve boş bir flash belleğe atın. BIOS Dosyalarından başka bir şey olmasın. BIOS'dan güncelleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu şekilde dosyalar mevcut değil. xmpyukle yazarak olur mu bilemiyorum. Bu konunun çok cahiliyim. O nedenle adım adım anlatabilecek bir durumunuz var ise çok sevinirim.
RAR Dosyasından çıkartın ve boş bir flash belleğe atın. BIOS Dosyalarından başka bir şey olmasın. BIOS'dan güncelleyebilirsiniz.
Monster laptoplarda bios kısmında bios update gibi bir seçenek yok ne yazık ki 😞

Merhabalar,

EC için yeni update var... Monster'dan bana gönderilen dosyayı aşağıda bulabilirsiniz.

Bilgisayarımın sol fan ayarında sorun vardı. Düşük hızda çalıştığı zaman çekirge sesine benzer bir ses çıkarıyordu. Bilgisayara yüklendiğimde ses gidiyordu. Bilgisayar resmen tüm potansiyelimi kullan yoksa sana rahat vermem diyordu.

Monster teknik servisi ile 1 hafta telefonda kavga ettim. Sonunda update dosyasını gönderdiler ama ben bilgisayarı servise göndermiştim çoktan. Muhtemelen update ile sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Dosyaya hiç dokunmadan olduğu gibi Yandex.Disk hesabıma yükledim. Zaman içerisinde sürücü ve araçların güncel halini de ekleyip ayrı bir konu olarak sunacağım.

NOT: Monster teknik ekibi ile konuşurken, dosya istiyorsanız ısrarcı olmanız gerekiyor çünkü herkesi potansiyel beceriksiz ve tabiri caizse aptal olarak görüyorlar. Israrla cihazı yeni aldığım için günceldir deyip kestirip attı 2 kişi. Sonunda neredeyse hakarete varan bir mesaj yazdım bütün ekibe. 4 gün sonra gönderdiler dosyaları ama iş işten geçmişti artık. Cahil muamelesi yapmayı seviyorlar galiba.

BIOS_N1.08_EC_2.27
EC sürümü 1.17 olacak. Yanlış yazmışım.
@Ahmet Yasin AKTÜRK hocam hala duruyor mu bios dosyalarınız, eğer duruyorsa yardımcı olurum, ben ec güncellemesini yaptım 1.18 fakat güncel bios bulamadım. dosyaları göndermeniz mümkün müdür.
Sizdeki EC sürümü 1.18 mi? Monster'ın bana gönderdiği dosyada 1.17 var. İletebilir misiniz acaba?

Son düzenleme:
ec 1.18 dosyasını gönderiyorum fakat sürüm günlüğü yok

AMİ biosun 1.20 sürümü vardı en son fakat ben güncellemeyi gerçekleştirmedim Bios 1.08 de duruyor. Monster1.20 sürümü alırsa o zaman geçerim.

Ec 1.18.rar - 341 KB

Monster ekibinin verdiği bilgiye göre son sürümler
BIOS: 1.08 EC: 1.17

Makinenin farklı markalarına bakacağım, bulursam yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı