Monster Tulpar T7 v21.5 kapatıp açınca şarjı algılamıyor

Bütçe
15k

MehmetS10

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda Monster Tulpar T7 v21.5 modelini aldım. 2 gün önce bilgisayarımı kurdum. Fakat gece Full şarjken şarjdan çıkarıp sabah açtığımda açılmadığını ve şarjın 0 olduğunu gördüm. Açıp şarja taktım belki normaldir deyip fakat bu sefer baktığımda bilgisayarın hiçbir şekilde şarj olmadığını yani %0'da kaldığını gördüm. Şu an bilgisayar sadece şarja takılıyken çalışıyor ve çıkardığım anda kapanıyor. Bu sorunu yaşayınca bir format atayım belki düzelir deyip format attığımda gerçekten düzeldi. Ama 1 saat sonra her şeyi kurduğumda tekrar aynı şeyi yaşadım. Ben bilmediğim bir ayarı mı açıyorum yoksa bilgisayarda mı bir sıkıntı var ne yapmalıyım?

Monster teknik servisle konuş. Pil kalibrasyonu yaptıracaklar. Hala aynı durumu yaşamaya devam edersen servise göndermek yerine iade edip aynı ürünü veya farklı bir ürünü almayı düşün. Yeni elektronik aletler ne kadar az tamir geçirirlerse o kadar iyidir diyen bir grup var. Onlara iltafen bunu önerebilirim.
Bir de eğer varsa BIOS güncellemesi yapmak bir ihtimal sorununu çözebilir. Ama aygıtın sadece şarja bağlı güç alırken her an bir elektrik kesintisi de yaşarsan aygıtın pert olacağı için teknik servis bunu sana önerirse riski almak istemiyorum diyebilirsin. Hangi ildesin bilmiyorum ama yangınlar varken de elektrik kesintisi beklemek kadar doğal bir şey yoktur.

Son düzenleme:
Şöyle bir güncelleme yapayım. Eski bilgisayarımdan alışkın olduğum için ben hep güç planında yüksek performansta kullanıyordum. Bunda da otomatik olarak yaptım. Belki işe yarar deyip dengeliye alıp kapatıp açtım ve problem çözüldü. Hem de 99 şarj olarak açıldı. Tahminim güç planında yüksek performansa aldığımda pili korumak adına pille bağlantıyı kesiyor bilgisayar. Bilmiyorum doğru mudur?

İlk kez böyle bir şey duyuyorum. Bir süre takip etmeni ve tekrardan emin olmak için yüksek performansa alıp aynısını yapıp yapmadığını görmeni öneririm.
Bu özellik ise bilen biri cevap verirse güzel olur.

Şöyle bir güncelleme yapayım. Eski bilgisayarımdan alışkın olduğum için ben hep güç planında yüksek performansta kullanıyordum. Bunda da otomatik olarak yaptım. Belki işe yarar deyip dengeliye alıp kapatıp açtım ve problem çözüldü. Hem de 99 şarj olarak açıldı. Tahminim güç planında yüksek performansa aldığımda pili korumak adına pille bağlantıyı kesiyor bilgisayar. Bilmiyorum doğru mudur?
Bence yanlış bir tahmin, aynı bilgisayarda az önce yüksek performansa alıp fişi çektim kapanmadı. Yüksek performanstan kastınız windowsdaki güç seçenekleri değil mi?

Bence yanlış bir tahmin, aynı bilgisayarda az önce yüksek performansa alıp fişi çektim kapanmadı. Yüksek performanstan kastınız Windows'daki güç seçenekleri değil mi?

Evet dediğim ayarlar o. Şu an problem tekrar olmadı ama uzun süre kapalı kalınca açılmıyor fişe takmadan şarjı yok gözüküyor. Ama dediğim gibi bugün yaşamadım bu problemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı