Monster Tulpar T7 v25.1.1 laptopta ölü piksel var

Migferus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Tulpar T7 v25.1.1 cihazını satın aldım. Geldi ve çok memnunum. Işık sızması, performans veya ısınma (yorucu oyunlarda ısınan klavye yukarısındaki boş alan hariç) sorunu yok. Fakat 1 adet ölü pikseli mevcut. Ekranın orta, solunda kalıyor. Çoğu zaman fark etmiyorum ama arada gözüme takılınca içime sinmiyor. Konuyla alakalı 3 tane sorum olacak.

Bu ölü piksel zamanla çoğalır mı?
Servisten randevu aldım. Panel değişiminde bilgisayarın içindeki bilgileri yedeklemem gerekir mi?
Daha fazla sorun yaşamaktan çekiniyorum. Sizce servise vermeli miyim?

Merhaba.

Tulpar T7 v25.1.1 cihazını satın aldım. Geldi ve çok memnunum. Işık sızması, performans veya ısınma (yorucu oyunlarda ısınan klavye yukarısındaki boş alan hariç) sorunu yok. Fakat 1 adet ölü pikseli mevcut. Ekranın orta, solunda kalıyor. Çoğu zaman fark etmiyorum ama arada gözüme takılınca içime sinmiyor. Konuyla alakalı 3 tane sorum olacak.

Servisten randevu aldım. Panel değişiminde bilgisayarın içindeki bilgileri yedeklemem gerekir mi?

1. soru; hayır kaliteli panelde çoğalmazki bu cihazınki MSI. 2. soru; gerek yok sadece anakarttaki soketi çıkarıp yeni bir panel takacaklar.3. soru; daha çok yaşanacağını sanmam.

Merhaba.

Bende de 1 ölü piksel var 3 aydır hiç çoğalmadı, Monster Abra A5.

Herkese teşekkürler. Risk alıp servise götüreceğim sanırım. Çalıştığım için cumartesi günü götürecektim fakat doluydu, bir sonraki cumartesi olan 16.10 tarihine randevumu aldım.

Değişimden sonra yine ölü piksel çıkabilir ama.
Hocam o zaman bu işten nasıl sıyrılacağız? İlla ki sorunsuz bir panelleri vardır. Serviste üstüne basa basa söylesek, yapsalar, teslim alırken kontrol etsek oradaki eleman ve ben. Birimiz görmese diğerimiz yakalar. Siz servisi tecrübe ettiniz mi, mümkün mü böyle bir şey?

Ödediğim miktar büyük, üründen çok memnunum ama ölü piksel yüzünden içime sinmiyor.

Hocam o zaman bu işten nasıl sıyrılacağız? İllaki sorunsuz bir panelleri vardır. Serviste üstüne basa basa söylesek, yapsalar, teslim alırken kontrol etsek oradaki eleman ve ben. Birimiz görmese diğerimiz yakalar. Siz servisi tecrübe ettiniz mi, mümkün mü böyle bir şey?

Ödediğim miktar büyük, üründen çok memnunum ama ölü piksel yüzünden içime sinmiyor.

Ben laptopumda ölü pikseli fark edince Monster müşteri hizmetlerini aradım, ve panel değişimi yapmak istiyorum dedim bana dediği şey; panel değişimi yapmak isterseniz bu işlem 15 güne yakın sürecek kargo günleri dahil, ve ürün elinize ulaştığında tekrar ölü piksel çıkabilir bir süre sonra. Bende bunu göz önünde bulundurarak değişime göndermedim, ama siz gönderin isterseniz çünkü ilk 30 gün ücretsiz panel değişimi yapıyorlar sizin 30 gün oldu mu cihazı alalı?
Ben laptopumda ölü pikseli fark edince Monster müşteri hizmetlerini aradım, ve panel değişimi yapmak istiyorum dedim bana dediği şey; panel değişimi yapmak isterseniz bu işlem 15 güne yakın sürecek kargo günleri dahil, ve ürün elinize ulaştığında tekrar ölü piksel çıkabilir bir süre sonra. Bende bunu göz önünde bulundurarak değişime göndermedim, çünkü IPS ekranlarda çok olası bir şey, ama siz gönderin isterseniz çünkü ilk 30 gün ücretsiz panel değişimi yapıyorlar sizin 30 gün oldu mu cihazı alalı?
Hocam o zaman bu işten nasıl sıyrılacağız? İllaki sorunsuz bir panelleri vardır. Serviste üstüne basa basa söylesek, yapsalar, teslim alırken kontrol etsek oradaki eleman ve ben. Birimiz görmese diğerimiz yakalar. Siz servisi tecrübe ettiniz mi, mümkün mü böyle bir şey?

Ama sizde haklısınız siz yüksek bütçeli bir laptop almışsınız ve bu durum da psikolojik olarak kötü hissettiriyor ben 8K ya almıştım laptopumu bu yüzdendir belki de göndermememin nedeni 😀

Cihaz bana dün teslim edildi. Kendisiyle tanışıklığımız daha çok yeni. Sizdeki ölü piksel normal kullanımda gözünüze çarpıyor mu?

Randevu alıp sabahtan gidince öğlene doğru paneli değiştirip teslim ettiklerini okudum birkaç yerde fakat bu bilgi geçen seneye ait. Yakın zamanda servisi tecrübe etmiş diğer arkadaşlar konuyu görürse ve buraya yorum bırakabilirlerse çok güzel olur, ben ve benim gibi bilgi arayan arkadaşlar yararlanabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı