Monster Tulpar T7 v25.1 laptop boştayken donuyor

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Şu cihazla ilgili kaçıncı teknik konum bilmiyorum ama bu sefer de boştayken, ekran kapandığında donuyor. Mecbur düğmeden kapatıp açıyorum. Neden kaynaklı olabilir? RAM testi yapmaya gerek var mı?

Bu konuyu oluşturduktan sonra iki dakika içeri gittim geldim yine donmuş.

Son düzenleme:
Bu laptopun CoolerBoost acmadan tam performans gosterememesi cok kotu bir seymis yalniz. Kim dayanacak 55 desibel sese?
Önceden öyle bir dert yoktu ki. Oyunları tamamen varsayılan ayarlarda hiçbir ayarlama olmadan oynuyordum ve maksimum 80 derece ısınma oluyordu (stres testi).
Arkadaşlar SSD hızları da önceki bilgisayarla aynı değil.

Samsung PM9A1 512GB 22X80MM 5000MB-6900MB/S Pcı-E Gen 4.0 X4 Nvme M.2 SSD MZVL2512HCJQ​

Bu SSD takılı olması gerekiyor diye biliyorum.

Ekran görüntüsü 2022-01-24 153629.png

Son düzenleme:
Önceden öyle bir dert yoktu ki. Oyunları tamamen varsayılan ayarlarda hiçbir ayarlama olmadan oynuyordum ve maksimum 80 derece ısınma oluyordu (stres testi).
Arkadaşlar SSD hızları da önceki bilgisayarla aynı değil.

Samsung PM9A1 512GB 22X80MM 5000MB-6900MB/S Pcı-E Gen 4.0 X4 Nvme M.2 SSD MZVL2512HCJQ​

Bu SSD takılı olması gerekiyor diye biliyorum.

Eki Görüntüle 1282090
25.1 eskiden Samsung SSD ile satılıyordu artık daha yavaş olan Crucial model bir SSD ile satılıyor. Bende Samsung olandan var sizin attığınız görseldeki değerleri ikiye katlıyor.

UserBenchmark da bu şekilde

UserBenchmarks: Game 15%, Desk 87%, Work 16%
CPU: Intel Core i7-11800H - 86.4%
GPU: Intel UHD Graphics - 9.5%
SSD: Samsung MZVL2512HCJQ-00B00 512GB - 361.1%
RAM: Crucial CT8G4SFRA32A.C8FE CT8G4SFRA32A.M4FE 16GB - 58.7%
MBD: Monster TULPAR T7 V25.1

25.1 eskiden Samsung SSD ile satılıyordu artık daha yavaş olan Crucial model bir SSD ile satılıyor. Bende Samsung olandan var sizin attığınız görseldeki değerleri ikiye katlıyor.
Sanırım konuya hakim değilsiniz. Ben bu bilgisayarı 3 Kasım'da almıştım Samsun SSD vardı içinde ama kısa süre önce yenisiyle değiştirildi içinde aynı SSD görünüyor ama aynı değerleri vermiyor.

Sanırım konuya hakim değilsiniz. Ben bu bilgisayarı 3 Kasım'da almıştım Samsun SSD vardı içinde ama kısa süre önce yenisiyle değiştirildi içinde aynı SSD görünüyor ama aynı değerleri vermiyor.
Özür dilerim.

Açıkçası sıkıntı var gibi bilgisayarda performans yönünde servise yollasanız değişim çıkar %80 ama şuan bence değişim cihazlarını kendi aralarında döndürüyorlar gibi geliyor. İade edip altarnetifiniz varsa iade ederler mi bilmiyorum ama iade edebilirsiniz. Fakat ben bir daha şansımı deneyeyim diyorsanız servise danışın değişim verirler büyük ihtimal

Açıkçası sıkıntı var gibi bilgisayarda performans yönünde servise yollasanız değişim çıkar %80 ama şuan bence değişim cihazlarını kendi aralarında döndürüyorlar gibi geliyor. İade edip altarnetifiniz varsa iade ederler mi bilmiyorum ama iade edebilirsiniz. Fakat ben bir daha şansımı deneyeyim diyorsanız servise danışın değişim verirler büyük ihtimal
Stokların yenilenmesi bekleyeceğim, 1.5 yıldan fazla garanti süresi var şu an. Stoklar yenilendikten sonra servise başvuracağım. SSD konusunda da servise mail attım, eğer orada da bi yanlışlık varsa değişim talep edeceğim. Servise gittiğimde çoğu kullanıcı mükerrer arızalardan geliyordu, içimden "umarım bu ilk ve son gelişim olur" dedim olmayacak sanırsam :(

Stokların yenilenmesi bekleyeceğim, 1.5 yıldan fazla garanti süresi var şu an. Stoklar yenilendikten sonra servise başvuracağım. SSD konusunda da servise mail attım, eğer orada da bi yanlışlık varsa değişim talep edeceğim. Servise gittiğimde çoğu kullanıcı mükerrer arızalardan geliyordu, içimden "umarım bu ilk ve son gelişim olur" dedim olmayacak sanırsam :(
Bence beklemeyin benim bildiğim v25.1 ve v25.1.1 bir daha satılmayacak. Sorun varsa hemen gitmelisiniz değişim cihazı olduğunu da belirtmeyi unutmayın.

Bence beklemeyin benim bildiğim v25.1 ve v25.1.1 bir daha satılmayacak. Sorun varsa hemen gitmelisiniz değişim cihazı olduğunu da belirtmeyi unutmayın.
Sağ olun hocam. Birkaç gün finallerim var hem SSD ile ilgili attığım maile geri dönsünler bu Cuma veya Cumartesi bırakırım makineyi.
Arkadaşlaşlar yarın makineyi servise götüreceğim, olur da değişim olursa şu anki test verilerini yedekliyor aida64'ten rapor oluşturuyorum karşılaştırma için. Başka ne gibi yöntemler uygulayabilirim. @221B Bakerstreet @m3c
dipnot: şu anki raporu ve bazı testleri batarya gücünde fişe takılı değilken yapıyorum. Bunları not edip değişim bilgisayarında da aynı şartlarda test yapacağım.
Bir dipnot da: bu SSD ile ilgili problem için aradılar yanlış porta takılmış olabileceğini söylediler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı