Çözüldü Monster Tulpar T7 v25.1 laptopta ses geç geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yunustncr

Hectopat
Arkadaşlar laptop da seslerin çalması gecikiyor.
Sorun ses ve görüntünün senkronu değil. Mesela bir video izliyorum.
Video da adam konuşuyor ama cümlesinin ilk kelimesini duyamıyorum. O kısımda ses çıkmıyor devamında geliyor. Video da anlık bir sessizlik olsa da ardından tekrar konuşmaya başlasa yine ilk birkaç kelime de ses çıkmıyor sonra tekrar başlıyor.
Sanki ses çıkmıyorken hoparlör kendini kapatıyor da ses çalması gerektiğinde de açılışı gecikiyor. Sanırım en iyi böyle tarif edebildim.
Kulaklık taktığımda aynı sorun olmuyor.
Ses sürücüsü güncel.
Realtek ayarlarını kurcaladım ama bir değişiklik olmadı.

Kullandığım cihaz Monster Tulpar T7 v25.1

Bu sorunu nasıl çözeceğimi bilen birileri var mıdır acaba?

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam geç döndüm kusura bakmayın. Intel sst diye bana da dediler fakat işe yaramamıştı. Teknik servise yolladım format atmışlar şu an herhangi bir sorun yok. Format atınca düzelmiş genelde bu sorunu yaşayanların sorunu.
Anladım hocam. Formatı bende atarım ama şu an hiç uğraşamam. Format zamanı gelene kadar Bekleyeceğim böyle. Yapacak birşey yok.
2. EDİT: sorun çözüldü. Ddu(display driver uninstaller) adlı program ile ses sürücüsünü tamamen kaldırdım. Ardından pc ile gelen usb bellekten Audio ve İntel Sst driverlarını tekrar yükledim ve sorun çözüldü.

@yagcifrkn arkadaşımız telegram grubu üzerinden yardımcı oldu. Tekrar teşekkür ediyorum. Telegram grup linkini de aşağıya bırakıyorum.
Servisle görüştüm. Sürücüler sayfasından Intel sst sürücüsünü yükleyin dediler. Henüz denemedim. Denediğimde sonucu yazarım.
Edit: Intel sst sürücüsünü kurdum ama herhangi bir değişme olmadı. Cihazı servise de göndermek istemiyorum. Bekliyorum şimdilik.

Hocam geç döndüm kusura bakmayın. Intel sst diye bana da dediler fakat işe yaramamıştı. Teknik servise yolladım format atmışlar şu an herhangi bir sorun yok. Format atınca düzelmiş genelde bu sorunu yaşayanların sorunu.

Anladım hocam. Formatı bende atarım ama şu an hiç uğraşamam. Format zamanı gelene kadar Bekleyeceğim böyle. Yapacak birşey yok.
2. EDİT: sorun çözüldü. Ddu(display driver uninstaller) adlı program ile ses sürücüsünü tamamen kaldırdım. Ardından pc ile gelen usb bellekten Audio ve İntel Sst driverlarını tekrar yükledim ve sorun çözüldü.

@yagcifrkn arkadaşımız telegram grubu üzerinden yardımcı oldu. Tekrar teşekkür ediyorum. Telegram grup linkini de aşağıya bırakıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı problem bende de vardı
çözüm için
de bulunan

Intel YonetimIntel SST Sürücüsü
01.03.2022​
3.1.0.14​

Bunu indirip deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı