Monster Tulpar T7 v25.1 nasıldır?

Eğer bütçen varsa bunu al geç.
Bunuda inceledim hocam, ekran boyutu 15,6 olduğu için çok sıcak bakamadım. Bir çok kişi 3080 max-q olduğu için bide sanırım mux olmadığı için ve watt ı düşük olduğu için 3060 lı makineyle aynı performansı alırsın diyolar kafam karıştı biraz

Bunuda inceledim hocam, ekran boyutu 15,6 olduğu için çok sıcak bakamadım. Bir çok kişi 3080 max-q olduğu için bide sanırım mux olmadığı için ve watt ı düşük olduğu için 3060 lı makineyle aynı performansı alırsın diyolar kafam karıştı biraz
3080 Max-Q değil içindeki, 90W'a kadar 3080 var. Gigabyte 130W 3080 kullanıyor, v25.1'in 3060'ı da 130W.
MUX olayına gelince evet bazı oyunlarda fark yaratabiliyor fakat aynı performansı alma gibi bir durum olamaz. Harici monitör takarsanız MUX işlevi görüyor zaten.

Rekabetçi oyunlarda belki olabilir zira FHD'de işlemci tam anlamıyla besleyemeyebilir RTX 3080'i ama AAA oyunlarda asla öyle bir durum olmaz. 3080 130W bile olsa 130W RTX 3060'la kiyaslamak pek doğru olmaz hiçbir açıdan. MUX olsa iyiydi ama RTX 3060 MUX'la bile 3080'e rakip olamaz.

Hocam o laptop takibimde bir kaç haftadır , bi stok bitiyor gözüküyor, bir kaç gün sonra tekrar stokta gözüküyor. Her daim yeni ürün geldiğini düşünmüyorum, sanırım satın alınıp iade ediliyor sürekli ve tekrar satışa çıkıyor
Ya da sınırlı stok koydukları için parça parça satıyorlar. Açılmış ürünü tekrar satacağını sanmıyorum Itopya'nın.

v25 kullananlardan sıvı termal macun kullanılıp kullanılmadıgını teyit eden oldu mu. intel 10. jenerasyondan sonra sıvı termal macuna gectiklerini belirtiyorlar youtube videolarında bunun icin arayıp sordum servisi ve dogruladılar ama bana hic oyleymis gibi gelmiyor sogutma blogu söken oldu mu aranızda

Geri
Yukarı