Monster Tulpar T7 v25.1 nasıldır?

Laptop Soğutucu kullanmayı düşünüyormusunuz dostlar?
Ben ilk etapta kullanmayı düşünmüyorum. Çünkü cihazın sıcaklık değerleri çok pozitif ve takdir edersiniz ki havalar da sıcak değil bulunduğum ortam serin ama ilerleyen dönemde almayı düşünüyorum alırsam zalman ns2000 alırım herhalde.

Eger cihazın alttaki hava alıkları yeteri kadar geniş ise, sogutucuların hicbir faydası olmayacagını dusunuyorum fiziksel olarakda aslında sogutucunun tek faydası yerden yükseltmesi sonucu hava akısını hızlandırması ve kolaylastırması yoksa ne kadar guclu bir sogutucu fan olursa olsun ortamdaki havayı sogutarak iceri uflemiyor ve daha hızlıda uflemiyor cunku ufledigi hava sonucta laptobun fanlarına carparak fanların emdigi hıza dusuyor hızları ha laptop fanlarının soguttugu cpu ve gpu dısında ısınan bilesenler varsa laptopta onları sogutmaya faydalı olabilir belki

özetle laptop sogutucusu almadan once laptop standı gibi kullanabileceginiz cihazı zeminden yukselten aparatlar ile denemeler yapmanız. bence laptobun yerden yukselmesi asagıdan hava ufleyen bir fandan cok daha etkili

Ben eski laptopumda sadece stand kullanıyordum ve öyle çok ısınma gibi problem yaşamıyordum.
Bu arada hiç mesaj alan falan oldu mu ?

Ben 20 Ekim sabahı sipariş vermiştim hala ürünleriniz hazırlanıyor yazmakta. Herhangi bir kişiselleştirme de yapmadım. Promosyon oyun için de sitesinden dün mesaj yolladım henüz dönüş yok.

Eger cihazın alttaki hava alıkları yeteri kadar geniş ise, sogutucuların hicbir faydası olmayacagını dusunuyorum fiziksel olarakda aslında sogutucunun tek faydası yerden yükseltmesi sonucu hava akısını hızlandırması ve kolaylastırması yoksa ne kadar guclu bir sogutucu fan olursa olsun ortamdaki havayı sogutarak iceri uflemiyor ve daha hızlıda uflemiyor cunku ufledigi hava sonucta laptobun fanlarına carparak fanların emdigi hıza dusuyor hızları ha laptop fanlarının soguttugu cpu ve gpu dısında ısınan bilesenler varsa laptopta onları sogutmaya faydalı olabilir belki

özetle laptop sogutucusu almadan once laptop standı gibi kullanabileceginiz cihazı zeminden yukselten aparatlar ile denemeler yapmanız. bence laptobun yerden yukselmesi asagıdan hava ufleyen bir fandan cok daha etkili
dediğiniz olay bilgisayarın kendi fanları içinde geçerli, laptop fanlarıda ortamdan aldığı havayı soğutup gpu ve cpuya vermiyor. önemli olan sürkülasyon hızı en dandik sogutucu bile fanlara kendi çekebileceğinden daha fazla hava akışı sağlamakta...

dediğiniz olay bilgisayarın kendi fanları içinde geçerli, laptop fanlarıda ortamdan aldığı havayı soğutup gpu ve cpuya vermiyor. önemli olan sürkülasyon hızı en dandik sogutucu bile fanlara kendi çekebileceğinden daha fazla hava akışı sağlamakta...
O nedenle en basta cihazın altındaki hava alıkları yeterince geniş ise dedim.en dandik sogutucu bile daha fazla hava akısını nasıl saglıyor bunun mantıgını acıklar mısın
çünkü sogutma bloguna gidecek havanın hızı cihazın kendi fanlarının hızı ile limitlidir ve iddia ettiginiz gibi daha fazla hava cekebilmesinin tek kosulu daha hızlı olmasıdır aksi taktirde havayı sıkıstrımak ve basıncı yukselterek iletmemiz gerekir
bununla ilgili bir similasyon hazırlamak gerekli sanırım musait oldugum bir zaman konuya bu sekilde gorsel cevap vermek daha faydali olacaktir.
Bir cihazın alt kapagındaki hava alıkları yeterince genis ise yani kendi fanlarının hava cekmesini engelleyecek bir dar bogaz yaratmıyorsa yukseltmek kafidir ki konustugumuz bu cihaz icin bu durum gecerli
bu cihaz ile sogutucu kullanan veya kullanacak olan arkadaslar testlerini yapıp paylasırlarsa oda güzel bir veri olur herkes icin cunku benim kabaca hesaplarıma gore sogutucu ile kazanılacak termal faydanın en az yuzde 70 i cihazın yukselmesinden kaynaklı
sogutucunun bu cihazı maksimum 3 4 derece daha serin calistiracagını dusunursek bu durumda yuzde 30 luk katkı 1 derece mertebesinde olacaktır
1 derecelik kazanım icin sogutucu alınmasına gerek gormuyorum ben

Yeni konular

Geri
Yukarı