Monster Tulpar T7 v25.1 nasıldır?

O nedenle en basta cihazın altındaki hava alıkları yeterince geniş ise dedim.en dandik sogutucu bile daha fazla hava akısını nasıl saglıyor bunun mantıgını acıklar mısın
çünkü sogutma bloguna gidecek havanın hızı cihazın kendi fanlarının hızı ile limitlidir ve iddia ettiginiz gibi daha fazla hava cekebilmesinin tek kosulu daha hızlı olmasıdır aksi taktirde havayı sıkıstrımak ve basıncı yukselterek iletmemiz gerekir
bununla ilgili bir similasyon hazırlamak gerekli sanırım musait oldugum bir zaman konuya bu sekilde gorsel cevap vermek daha faydali olacaktir.
Bir cihazın alt kapagındaki hava alıkları yeterince genis ise yani kendi fanlarının hava cekmesini engelleyecek bir dar bogaz yaratmıyorsa yukseltmek kafidir ki konustugumuz bu cihaz icin bu durum gecerli
bu cihaz ile sogutucu kullanan veya kullanacak olan arkadaslar testlerini yapıp paylasırlarsa oda güzel bir veri olur herkes icin cunku benim kabaca hesaplarıma gore sogutucu ile kazanılacak termal faydanın en az yuzde 70 i cihazın yukselmesinden kaynaklı
sogutucunun bu cihazı maksimum 3 4 derece daha serin calistiracagını dusunursek bu durumda yuzde 30 luk katkı 1 derece mertebesinde olacaktır
1 derecelik kazanım icin sogutucu alınmasına gerek gormuyorum ben
Ben soğutucu kullanmıyorum laptop un tam arkasına bitane roman koyuyorum yerden yükseltmek için (hava giriş yerlerini engellemeyecek şekilde) bana yetiyor bu şekilde pcde mining yapıyorum .. yazın misafirimin soğutucusunu kullandım gpu sıcaklığı 73 ten 67 68 kere kadar düştü cokta dandik biseydi deneyimimden yola çıkarak yazdım bence soğutucunun etkisi var hocam diyeceklerim bu kadar

Dosya Ekleri

• IMG_20211027_193958.jpg
    IMG_20211027_193958.jpg
    150,4 KB · Görüntüleme: 49
Şu soğutucu içinde bi konuşsak olur aslında ben pc gelir gelmez kullanayım diyorum, monsterın kendi notebook soğutucusu nasıl?
Merhaba. Yaklaşık 1.5 haftadır v25.1 kullanıyorum. Önceki gönderilerimde gerekli yorumlarımı ve performans değerlerini görebilirsiniz.

Soğutucu konusunda Monster Notebook Soğutucu ile yola çıkmıştım. Fakat sanırım modelin kronik sorunu olarak yüksek motor sesi mevcuttu. Bu bağlamda ürünü iade edip eskiden kullandığım Zalman NS2000 model Notebook Soğutucuyu satın aldım. Hem ses, hem kalite hem de performansından son derece memnunum.

Son olarakta eğer bir laptop kullanıyorsanız mutlaka bir soğutucu ile kullanın. Soğutucunun ana görevi gerekli hava akışını stabil ve iyi bir şekilde sağlamak, hava akımını arttırmak ve diğer bileşenlere etki edecek şekilde destek sağlamaktır. Soğutucusuz ve soğutuculu olarak yaptığım testlerde 10-15 dereceye kadar etki gördüğüm oyunlar oldu. Kaldı ki kullandığınız ürün bir masaüstü değil laptop. Her ne kadar ısı ve diğer noktalarda gerekli testlerden geçerek üretilselerde donanım ve ürün sağlığı açısından daha uzun ömürlü bir kullanım vaad edecektir.

Ürünü alan herkese tekrardan hayırlı olsun. Pişman olmayacaksınız.

Hocam bende aynı fiyata trenyoldan aldım. Ürün size geldiyse eğer yanında çanta falanda geldi mi söyler misiniz?
Evet çanta geldi. Siparişin gelmesi tam 1 hafta sürdü. Fakat Ssd olarak daha yavaş bir marka vardı. Hemen bilgisayarı servise götürdüm. Sağolsunlar 1 saat içinde samsun ssd takıp teslim ettiler. Yaklaşık 10 gündür falan kullanıyorum. Ölü piksel vb yok. Testleri yaptım işlemci ve ekran kartı gayet performanslı ve sorunsuz çalışıyor.
Oyunlarda aşırı ısınma ve fan sesi gibi sorunlar kesinlikle yok. İşlemci 70-80 arasında çalışıyor. Hatta dgpu bile aktive etmeye gerek duymadım henüz. Çünkü zaten fpsler çok yeterli. Belki ileride açarım bilmiyorum.
Sonuç... Çok memnunum. Almayan arkadaşlarım çok pişman. İntiharı düşünen var. O derece. ;p

Evet çanta geldi. Siparişin gelmesi tam 1 hafta sürdü. Fakat Ssd olarak daha yavaş bir marka vardı. Hemen bilgisayarı servise götürdüm. Sağolsunlar 1 saat içinde samsun ssd takıp teslim ettiler. Yaklaşık 10 gündür falan kullanıyorum. Ölü piksel vb yok. Testleri yaptım işlemci ve ekran kartı gayet performanslı ve sorunsuz çalışıyor.
Oyunlarda aşırı ısınma ve fan sesi gibi sorunlar kesinlikle yok. İşlemci 70-80 arasında çalışıyor. Hatta dgpu bile aktive etmeye gerek duymadım henüz. Çünkü zaten fpsler çok yeterli. Belki ileride açarım bilmiyorum.
Sonuç... Çok memnunum. Almayan arkadaşlarım çok pişman. İntiharı düşünen var. O derece. ;p
Gelsede bi şu biligsayar ile warzone oynasam :D

Evet çanta geldi. Siparişin gelmesi tam 1 hafta sürdü. Fakat SSD olarak daha yavaş bir marka vardı. Hemen bilgisayarı servise götürdüm. Sağ olsunlar 1 saat içinde samsun SSD takıp teslim ettiler. Yaklaşık 10 gündür falan kullanıyorum. Ölü piksel vb yok. Testleri yaptım işlemci ve ekran kartı gayet performanslı ve sorunsuz çalışıyor.
Oyunlarda aşırı ısınma ve fan sesi gibi sorunlar kesinlikle yok. İşlemci 70-80 arasında çalışıyor. Hatta dGPU bile aktive etmeye gerek duymadım henüz. Çünkü zaten FPS'ler çok yeterli. Belki ileride açarım bilmiyorum.

Bu SSD sorununu şu ana kadar 4 kişide gördüm 4üde Trendyol'dan almıştı. Muhtemelen bana da bu şekilde gelecek ve teknik servise göndermem gerekecek. Keşke bende sizin gibi şıp gidip şıp gelebilsemde hemen değiştirebilsem. Umarım orada olmayan sıkıntılar çıkarmazlar başıma.

Gelsede bir şu biligsayar ile Warzone oynasam :D

Aynen vallahi yarın saat 3-4'e kadar bir değişiklik olmazsa arıcam, 1 hafta oldu neredeyse 22-23 Ekim'de sipariş eden arkadaşlar siparişinde gelişme okursa burada bize de bilgi verirse iyi olur
Bu SSD sorununu şu ana kadar 4 kişide gördüm 4üde Trendyol'dan almıştı. Muhtemelen bana da bu şekilde gelecek ve teknik servise göndermem gerekecek. Keşke bende sizin gibi şıp gidip şıp gelebilsemde hemen değiştirebilsem. Umarım orada olmayan sıkıntılar çıkarmazlar başıma.

Umarım sorun çıkmaz kimse de vallahi, tekrar gönder 2 gün kargo 1 gün işlemleri sürse 2 gün de dönüş kargomin 5 gün sürer servis süresi

Yeni konular

Geri
Yukarı