Çözüldü Monster v13.4 Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tenetben

Hectopat
Evet bu ikisi ile beraber sabit 144Hz amaçlamaktayım. Aslında bu bilgisayarla LoL'de çok rahat bir şekilde 144 FPS alabilmem gerektiğini düşünüyorum fakat FPS 100-130 civarında geziniyor. Eskiden kaç alıyordum bilmiyorum genelde sabitli oynadığım için. Yapmam gereken bir ayar var mıdır? Oyun içinde ekran kartını kullanıyor LoL. Asıl ilginç olan LoL'ü her şey açık en yüksek ayarda 130 FPS alırken en düşük ayarda da aynı şekilde ya da daha düşük FPS almam. Monitörüm daha gelmedi monitörü takıp denemedim anlayacağınız. Valorant çok daha fazla grafikli bir oyunken onda da 130 FPS alıyorum LoL'le aynı yani. Bu durum bana çok saçma geldi, bir ayar falan mı yapmam gerekiyor?

GTX 1050 Ti, i7 8750H Monster v13.4 ile ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 1ms 165Hz monitör.

Çözüm
Arkadaşlar konuyu açar açmaz biraz kurcalayıp olayı çözdüm. NVIDIA denetim masasına giriyoruz. PhysX yapılandırmasına tıklıyoruz orada otomatik seçili onu 1050 Ti alıyoruz ya da ekran kartınız her ne ise ona alıyoruz. Seçenek olarak ve oyuna girdim bum 250 FPS sabit. İyi forumlar monitör gelince tekrar deneyip yazacağım.
Arkadaşlar konuyu açar açmaz biraz kurcalayıp olayı çözdüm. NVIDIA denetim masasına giriyoruz. PhysX yapılandırmasına tıklıyoruz orada otomatik seçili onu 1050 Ti alıyoruz ya da ekran kartınız her ne ise ona alıyoruz. Seçenek olarak ve oyuna girdim bum 250 FPS sabit. İyi forumlar monitör gelince tekrar deneyip yazacağım.

Çözüm
Grafikleriniz neler?

Geri
Yukarı