Monster v15.2 GTX 1650 performansı düşük

Milkhotel

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar :)
Benim merak ettiğim bir problemim var. Monster v15.2, GTX 1650, i7.9 nesil bir dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarım 5-6 aylık. Oyun oynamıyorum fakat Ableton gibi müzik yazılımları kullanıyorum. Dün Ableton kullanırken aşırı kasma ve donma yaşadım. Ertesi sabah bilgisayarımı açtığımda mavi ekran (kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası) aldım ve Power tuşuyla kapatıp tekrar açtığımda düzeldi. İki gündür de hata almadı. Bu durum üzerine Userbenchmark sitesini öğrendim ve ilk defa test yaptım. Ekran kartıma %19 oranında bir puan verdi. Bu durum içime kurt düşürdü çünkü aynı bilgisayar modellerinin sonuçlarıyla karşılaştırdığımızda diğerleri; %45 oranında puanlar almışlar. Sormak istediğim şey ise; ekran kartımda herhangi bir problem var mı? Pek anlamıyorum bu işlerden. Arıza olup olmadığını nereden anlayabilirim? Kuruntu mu yapıyorum. Hala garantisi var servise yollamali miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210305_092939.jpg
    IMG_20210305_092939.jpg
    163,2 KB · Görüntüleme: 26
Eğer cihaz ısınıyorsa termal macun değişimi ve fan temizliği yapılmalı, güncel driver'lar kurulmalı ve en önemlisi ise adaptör takılı iken test etmelisin.

Eğer cihaz ısınıyorsa termal macun değişimi ve fan temizliği yapılmalı, güncel driver'lar kurulmalı ve en önemlisi ise adaptör takılı iken test etmelisin.
Adaptör takılıyken tekrardan yaptığımda gerçekten oran %42 ye çıktı. Çok teşekkür ederim. Bilgisayar ısı oranım 35-50. Bu da iyi sanırsam. Mavi ekran hatasından endişelenmiştim demek ki ekran kartından değilmiş teşekkürler tekrardan
Ekran kartı driverlarını güncelleyin düzelecek mi?
Teşekkürler

Adaptör takılıyken tekrardan yaptığımda gerçekten oran %42 ye çıktı. Çok teşekkür ederim. Bilgisayar ısı oranım 35-50. Bu da iyi sanırsam. Mavi ekran hatasından endişelenmiştim demek ki ekran kartından değilmiş teşekkürler tekrardan

Teşekkürler
Adaptör takılı değil iken neredeyse her gpu'ya sahip latop yüksek enerji tüketimi yüzünden ekran kartını ya çalıştırmaz ya da performansını düşürür. 1650'yi tam performansında çalıştırmamasının en yegane nedeni de bu. Bu sebepten dolayı daha düşük değerler elde ediyorsun. Adaptör takılı iken tam performansında çalıştırıyor ancak daha yüksek kare değerleri ya da skorlar elde etmek istiyorsan nvidia denetim masasından ekran kartının ayarlarını yapabilirsin. Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı