Monster v17.2 önerir misiniz?

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu arada bu modeli bu performans sorunu dışında önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hemen güncellettirin.
Performans coşuyor.
Bu arada bu modeli bu performans sorunu dışında önerir misiniz?

Ve evet garanti kapsamından çıkmaması için ben de yetkili servise BIOS güncelleştireceğim.

Vallahi ben 9000TL'ye almıştım o zamandaki tüm araştırmalarımda en iyi fiyat performans ürünü buydu. Kasa yapısı bence normal. Isınma problemi daha yaşamadım zaten şu an hem kış mevsimi hem de 4 fanlı soğutucu kullanıyorum oyun oynarken, yazın daha anlaşılır bu durum. Onun dışında da daha tam performansı ile kullanmak nasip olmadı :) güncellemeden sonra umarım bu durumdan da kurtulurum :)

Vallahi ben 9000TL'ye almıştım o zamandaki tüm araştırmalarımda en iyi fiyat performans ürünü buydu. Kasa yapısı bence normal. Isınma problemi daha yaşamadım zaten şu an hem kış mevsimi hem de 4 fanlı soğutucu kullanıyorum oyun oynarken, yazın daha anlaşılır bu durum. Onun dışında da daha tam performansı ile kullanmak nasip olmadı :) güncellemeden sonra umarım bu durumdan da kurtulurum :)
Tek korkum şu sorunlardan birine denk gelmek:
FPS sorunu olanı dışında birine denk gelmek.

Tek korkum şu sorunlardan birine denk gelmek:
FPS sorunu olanı dışında birine denk gelmek.
orada iki şikayet var bana ait olan :) ilk aldığım aynı modelde ölü piksel çıktı ve ekranı değiştirilen laptopta yeniden ölü piksel çıktı, daha sonrasında ise para iadesi yapıldı. ancak şanssızlık deyip, benim bütçemin de alacağı en iyi özellikler bunda diyerekten tekrar şansımı denedim :) şu anlık gpu durumu dışından bir sıkıntı yok, o da umarım yakında çözülecek.

orada iki şikayet var bana ait olan :) ilk aldığım aynı modelde ölü piksel çıktı ve ekranı değiştirilen laptopta yeniden ölü piksel çıktı, daha sonrasında ise para iadesi yapıldı. ancak şanssızlık deyip, benim bütçemin de alacağı en iyi özellikler bunda diyerekten tekrar şansımı denedim :) şu anlık gpu durumu dışından bir sıkıntı yok, o da umarım yakında çözülecek.
GPU bu çözum ile cozuldu.
Olay şu:
Yüksek ihtimal bu model var gözümde.
Tek korkum şanssızlık olup da ekranda sorun olması.
Ama olay şu ekranda sorun sadece Monster'a özgü bir durum değil.
O sorun şanssız isen 3080 içeren MSI'da bile seni bulur.
Umudum yok ekrandır, yok şarjdır sorunlara takılmamak.
Ama bakınca şikaytlerin %85'i ekran ve FPS(Bios ile halledilmiş olan).
Geriye kalan %14 ise şarj aleti ve şiparişlerle alakalı olanlar.
%1 ise Control Center 3.0
Umudum soruna denk gelmemek.

GPU bu çözum ile cozuldu.
Olay şu:
Yüksek ihtimal bu model var gözümde.
Tek korkum şanssızlık olup da ekranda sorun olması.
Ama olay şu ekranda sorun sadece Monster'a özgü bir durum değil.
O sorun şanssız isen 3080 içeren MSI'da bile seni bulur.
Umudum yok ekrandır, yok şarjdır sorunlara takılmamak.
Ama bakınca şikaytlerin %85'i ekran ve FPS(BIOS ile halledilmiş olan).
Geriye kalan %14 ise şarj aleti ve şiparişlerle alakalı olanlar.
%1 ise Control Center 3.0
Umudum soruna denk gelmemek.

Evet o doğru, bu IPS ekranlarda siyah ekranda belli olan süzmeler var yani bu kesin. İnternette baktığım videolarda çok pahalı IPS monitörlerde bile bu sorun var. İlk aldığım laptopta daha fazla vardı ama şansa bunda sol alt ve sağ altta çok az var ama bunlar öyle gözü rahatsız edecek seviyede hiç değiller ve arada kayboluyor. Fiyatlar da uçtuğu için şu anlık tekrar işi şansa bırakmamak için laptopun yenisi ile değişimi gibi şeyleri de hiç istemiyorum. Ama her zaman denildiği gibi teknolojik aletler tam şans işi.

Evet o doğru, bu IPS ekranlarda siyah ekranda belli olan süzmeler var yani bu kesin. İnternette baktığım videolarda çok pahalı IPS monitörlerde bile bu sorun var. İlk aldığım laptopta daha fazla vardı ama şansa bunda sol alt ve sağ altta çok az var ama bunlar öyle gözü rahatsız edecek seviyede hiç değiller ve arada kayboluyor. Fiyatlar da uçtuğu için şu anlık tekrar işi şansa bırakmamak için laptopun yenisi ile değişimi gibi şeyleri de hiç istemiyorum. Ama her zaman denildiği gibi teknolojik aletler tam şans işi.
Bence siz bununla kalın.
Adamlar BIOS işini halletsin.
Benim korkum şanssızlık.
Olü piksel, batarya falan.
Fakat bizim ailede teknik servis domine etme süper gücu var.
O laptopta sorun çiksin, adamlarin vay haline. Zorla da olsa %100 sifir olani ile degistirtiririm.

Bence siz bununla kalın.
Adamlar BIOS işini halletsin.
_____________.
Bana gelirsek, ışık sızması her türlü var.
IPS ise mecburen olacak.
Aynen teknoloji işi şans işi.
Benim korkum şanssızlık.
Olü piksel, batarya falan.
Fakat bizim ailede teknik servis domine etme süper gücu var.
O laptopta sorun çiksin, adamlarin vay haline. Zorla da olsa %100 sifir olani ile degistirtiririm.

Umarım benden daha şanslı olursunuz bu anlamda :) şimdiden ne alırsanız hayırlı olsun diyeyim. Ben de BIOS güncellemesi yapıldıktan sonra, son durum hakkında buradan bilgi veririm.

Bu arada Monster'dan ben de değişim talep etmiştim ancak sadece kendi sitelerinden alınan ürünlerde değişim yapıyorlarmış. Bu yüzden bana para iadesi yapmışlardı değişim istememe rağmen, ben de hemen yeniden sipariş etmiştim :)

umarım benden daha şanslı olursunuz bu anlamda :) şimdiden ne alırsanız hayırlı olsun diyeyim. ben de bios güncellemesi yapıldıktan sonra, son durum hakkında buradan bilgi veririm.
Sağ olun.
Son sorum:
Sıcaklık değerlerini dediniz.
Şuanki fan ile olan değerler neler?
Ben de fan kullanacağım.

Ve Control Center 3.0'dan memnun musunuz?

Sağ olun.
Son sorum:
Sıcaklık değerlerini dediniz.
Şu anki fan ile olan değerler neler?
Ben de fan kullanacağım.

Ve Control Center 3.0'dan memnun musunuz?

Vallahi sıcaklık değerlerini uzun sürede tam kontrol edemedim, ki tam performansta kullanamadığım için şu anlık bir şey söylemem doğru olmaz.

Control Center ise fiyasko ama şu BIOS güncellemesi ile daha iyi çalışıyor diyorlar. Mesela arada fan kendi kendine bir hızlı çalışıp sonra birden duruyor. Sessiz moda getirsem bile hiçbir etki yapmıyor. BIOS güncellemesi ile onlar da gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı