Çözüm Monster v17.2.X performans sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
1.07.01TFB5 bendeki bios sürümü bu.
Hangi model senin laptop ?
Ya kafayı yiyeceğim Abra A5 v16.6 modeline sahibim bana işletim sistemi kaynaklı performans sorunları diyorlar. Clevo desteğine yazdım o da Almanya'da bir fabrikaya ait mailmiş onlar bile biraz yardımcı olmaya çalıştı. Fakat asıl Çin'dekilere ulaşamıyorum. Şu modelinde sorunları var ama getirmiyorlar BIOS güncellemesi. %50 GPU kullanımıyla delireceğim artık. Benim açtığım konulara bakabilirsiniz kaç aydır uğraşıyorum.

Son düzenleme:
Hangi model senin laptop ?
Ya kafayı yiyeceğim Abra A5 v16.6 modeline sahibim bana işletim sistemi kaynaklı performans sorunları diyorlar. Clevo desteğine yazdım o da Almanya'da bir fabrikaya ait mailmiş onlar bile biraz yardımcı olmaya çalıştı. Fakat asıl Çin'dekilere ulaşamıyorum. Şu modelinde sorunları var ama getirmiyorlar BIOS güncellemesi. %50 GPU kullanımıyla delireceğim artık. Benim açtığım konulara bakabilirsiniz kaç aydır uğraşıyorum.
Bios sürümünüz nedir

Hangi model senin laptop?

Abra A5 v17.2 benimki, umarım siz de bir çözüme ulaşırsınız. Ben de dediğim gibi cuma günü teknik servise gittikten sonra bilgi veririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
%70 80 uyumludur ama BIOS dosyanızı görsem daha emin bi cevap verebilirim.

Bu benim BIOS
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görünüş olarak da bu videodaki ile aynı sürüm 1.07.13TFB5 benimki.

Son düzenleme:

Bu benim BIOS.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görünüş olarak da bu videodaki ile aynı sürüm 1.07.13tfb5 benimki.

Benim paylaştığımın benzer versiyonu sadece renklendirilmiş hali ama ne olur ne biter bilemicem o yüzden bir şey diyemiyorum.

Herkese merhabalar yeniden. Bugün monster teknik servisinde en son bios sürümü olan 1.07.09TFB18 sürümüne güncelleme yapıldı. gözle görülür bir iyileşme olsa da maalesef hala gpu kullanımı %99'a ulaşmadı. 30 dk god of war oyununu oynadım. oyunda iken en fazla gpu kullanımı %70'e kadar ulaştı, keza fh4'te de gpu kullanımı düşük kaldı. bu arada ac valhalla'da gpu %98'leri görmesine rağmen voltaj değerlerinde düşüklük oldu, onun neden kaynaklandığını anlamadım. başka çözüm önerileri olan?
gow.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı