Çözüm Monster v17.2.X performans sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yaptığım testlerde bu ayarlar yapılıydı. Biraz daha test yaptıktan sonra bir de arkadaşın paylaştığı BIOS'u yükleyip deneme yapabilirim.

W11 kullanıyorum, düzelmez ise deneyeceğim. Ancak BIOS kodları aynı olduğundan dolayı güncellemede sorun çıkar mı?

Hocam DxDiag yazıp fotoğraf atabilir misiniz güncel BIOS'u oradan görebiliriz

@xbrotherxm

Yaptığım testlerde bu ayarlar yapılıydı. Biraz daha test yaptıktan sonra bir de arkadaşın paylaştığı BIOS'u yükleyip deneme yapabilirim.

W11 kullanıyorum, düzelmez ise deneyeceğim. Ancak BIOS kodları aynı olduğundan dolayı güncellemede sorun çıkar mı?

Hocam NVIDIA denetim masasında yüksek performans yapınca uygulamanın grafik ayarlarını geçersiz kılıp kendi ayar yapıyor görüntü kalitesi düşüyor ben onu yapmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam DxDiag yazıp fotoğraf atabilir misiniz güncel BIOS'u oradan görebiliriz
bios.png

Hocam BIOS'umuz aynı bu rehberdeki BIOS ile de aynı.

Evet ama ben bu BIOS'u Monster teknik servisinde güncelleme yaptırdım. Konuyu açan arkadaşa gelen de aynı BIOS numaralı güncelleme ancak O, ona gelen BIOS'taki voltaj ayarlarını değiştirmiş. Siz nereden yaptınız güncellemeyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ama ben bu BIOS'u Monster teknik servisinde güncelleme yaptırdım. Konuyu açan arkadaşa gelen de aynı BIOS numaralı güncelleme ancak O, ona gelen BIOS'taki voltaj ayarlarını değiştirmiş. Siz nereden yaptınız güncellemeyi?

Hocam ben bu rehberden yaptım şu anki performansdan da mennunum eğer yapabiliyorsanız bir de bu rehberdekini yapın zaten yapması çok kolay.

Ben bu BIOS'u Abra A5 v17.1'e yükledim bir sıkıntı olmaz değil mi?
Ya da bana Abra a5v17.1'in en son BIOS sürümünü atar mısınız?

Araştırmalarım sonucu Clevo'nun sitesinden tüm BIOS versiyonları buldum Abra A5 V17 serisi için açılışta Monster logosu olması için arkadaşın BIOS dosyasını içindeki 2 BIOS dosyasının adını Monster'dan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım son BIOS 2022 de yayınlanmış.

Bende 09 bios var 10 a güncelleme gerek var mı çok fark ediyor mu ?

Biliyorum modeli v17.1 .09 bios var ama .10 güncellemesi gelmiş .Fark hissettiniz mi? benim gpu 86 da sabitliyor açıkçası bunun böyle devam etmesini istiyorum çünkü 95 lere çıkmasından korkuyorum.
@xbrotherxm
Hocam o zaman bu rehberdeki biosu yükleyebilirsiniz.
Hocam bios dan önce de 86 dereceydi
Bios tan sonrada 86 derece benim laptopda.

Yeni konular

Geri
Yukarı