Abra A5 v17.2 düşük GPU kullanımı

Hepsi dediğiniz şekilde yapılı, bellek bütünlüğüne baktım o da kapalı konumda.
Ancak durumun RAM ekleme ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum, çünkü aynı ekran kartlarına ve 8 GB RAM'e sahip cihazların oyun testlerinde böyle bir durum olmuyor.
Hocam Sıcaklıklarınız nasıl?
Hangi oyunlarda bu durumu yaşıyorsunuz?

Hocam Sıcaklıklarınız nasıl?
Hangi oyunlarda bu durumu yaşıyorsunuz?

Önceki mesajlarımda ekran görüntülerini atmıştım. Bu arada güncellemeden sonra normal internette gezinirken bile CPU fanından gürültü geliyor. Çok hızlı çalışıyor ve bir hızlı çalışıyor birden duruyor falan. Sessiz modda bile 4000RPM'in üstüne çıkıyor. Ben yeniden bir şikayet var üzerinden sorunlarımı yazıp iletişime geçeceğim Monster ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki mesajlarımda ekran görüntülerini atmıştım. Bu arada güncellemeden sonra normal internette gezinirken bile CPU fanından gürültü geliyor. Çok hızlı çalışıyor ve bir hızlı çalışıyor birden duruyor falan. Sessiz modda bile 4000RPM'in üstüne çıkıyor. Ben yeniden bir şikayet var üzerinden sorunlarımı yazıp iletişime geçeceğim Monster ile.

En iyisini yaparsanız hocam hatta servise de gönderebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben Abra v17.2. 3 kullanıyorum.
Bende BIOS güncellemesi yapmadan önce %60 ekran kartı kullanımı ile oynuyordum ve performansım düşükdü, BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekran kartı kullanımı %99 olmaya başladı ve performansım bayağı arttı ayrıca işlemcimin performansıda arttı en fazla 20W çeken 75 dereceyi aşmayan işlemcim oyunlarda 40W ve 85 dereceleri buluyor.
Sizde ilk önce 8 GB RAM eklemenizi tavsiye ederim sorun bundan kaynaklı olabilir, ayrıca.
NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunları NVIDIA GPU seçin ve güç modunu yüksek performansa alın.
Arama yerine grafik ayarları yazıp oyunları NVIDIA GPU seçin.
Pil ayarlarından yüksek performansa alın.
Windows 11 kullanıyorsanız bellek bütünlüğü ayarını kapatın.

Soğutma ile ilgili bir sıkıntınız var soğutucu ve Cooler Master progel öneririm 75 dereceden yukarı ısı görmüyorum şahsi olarak.

Dosya Ekleri

• 151983C6-BDC9-4FAA-B2C3-7FBAF58EAD9A.png
    151983C6-BDC9-4FAA-B2C3-7FBAF58EAD9A.png
    120,3 KB · Görüntüleme: 57
  • D7A8C46A-014E-4102-A35B-802A8BAC5A42.png
    D7A8C46A-014E-4102-A35B-802A8BAC5A42.png
    276 KB · Görüntüleme: 49
Kullandığım ürünler bunlar

Tabii ki de bilgisayarın başına geçtiğimde soğutucusuz sıcaklıkları sizinle paylaşırım.

Hocam ben alalı 1.5-2 ay oluyor sizce yeni macun alıp değiştirmeme gerek var mı?
Hocam ben alalı 1.5-2 ay oluyor sizce yeni macun alıp değiştirmeme gerek var mı?
Hocam ayrıca soğutucu nasıl memnun musunuz?

Hocam ayrıca soğutucu nasıl memnun musunuz?

Ben her bilgisayarımın termal macununu direkt değiştiriyorum öneririm ama bütçe işi biraz da soğutucuda çok memnunum sessiz ve performanslı ama fiyatı LED'lerden ötürü biraz tuzlu.
Hocam link atar mısınız?
Hocam soğutucusuz ağır oyunlarda sıcaklıklar nasıl?

PUBG'de test ettim bugün 1080p Ultra 60-80 arası FPS gidip geldi işlemci 84 derece Max verdi ekran kartıda 80 derecede kaldı.
Ben her bilgisayarımın termal macununu direkt değiştiriyorum öneririm ama bütçe işi biraz da soğutucuda çok memnunum sessiz ve performanslı ama fiyatı LED'lerden ötürü biraz tuzlu.

PUBG'de test ettim bugün 1080p Ultra 60-80 arası FPS gidip geldi işlemci 84 derece Max verdi ekran kartıda 80 derecede kaldı.

Elimde şu an başka bu tarz AAA oyun yok o yüzden test edemedim.

Performans modu ve fan hızıda en fazla modda.

Performans modu ve fan hızıda en fazla modda.
Tamam hocam sağolun
Bende o zaman bir soğutucu alıyım işlemci benim en falza 85 gördü ama ekran kartı 86 dereceye sabitleniyor.
Tamam hocam sağ olun
Bende o zaman bir soğutucu alayım işlemci benim en falza 85 gördü ama ekran kartı 86 dereceye sabitleniyor.

Hocam bu arada işlemci ve ekran kartınız PUBG'de kaç watt çekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı