Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theblondie9

Picopat
Acaba ikimizin laptopunda da sorunlar mı var ? Diğerleri çözdüğünü söylüyor sen aynı diyorsun. Bende de güncelleme gelmiyor benzer sorunlar var anlamadım.
bilmiyorum cidden, düzelme var ancak konudaki arkadaşlarınki gibi tam olarak değil. konuyu açan arkadaş kendisine yollanan bios dosyasında voltaj değerlerine ayar çektik demişti. ancak ben direk monster'ın kurduğu güncel bios'u kullanıyorum. sen hangi güncellemeyi yaptın, burada paylaşılanı mı?

ugur uyar 4211

Hectopat
bilmiyorum cidden, düzelme var ancak konudaki arkadaşlarınki gibi tam olarak değil. konuyu açan arkadaş kendisine yollanan bios dosyasında voltaj değerlerine ayar çektik demişti. ancak ben direk monster'ın kurduğu güncel bios'u kullanıyorum. sen hangi güncellemeyi yaptın, burada paylaşılanı mı?
Ben bir şey yapmadım fabrika çıkışlı BIOS kullanıyorum en son sürümüm de bu zaten. Sen format attın mı bu arada atmadıysan atıp dene.

theblondie9

Picopat
Ben bir şey yapmadım fabrika çıkışlı BIOS kullanıyorum en son sürümüm de bu zaten. Sen format attın mı bu arada atmadıysan atıp dene.
bence en kısa sürede en son bios sürümüne güncelle, fabrika çıkışlı bios sürümü ile performans çok düşük kalıyor. ne kadar tam düzelmese bile iki kere bios güncellemesi yaptırdım ikisinde de performans yükseldi.

bu arada forza horizon 4'te ayarları ultra'ya alınca sabit olmasa da gpu kullanımı %90'nın üstünde seyretti ancak yine gpu voltajı düşük kaldığı için fps dropları oldu.
fh4.png

xbrotherxm

Decapat
Ben bu bios u abra a5 v17.1 e yükledim bi sıkıntı olmaz değil mi ?
Yada bana abra a5v17.1 in en son bios sürümünü atarmısınız
araştırmalarım sonucu clevonun sitesinden tüm bios versiyonları buldum ABRA A5 V17 SERİSİ İÇİN açılışta monster logosu olması için arkadaşın bios dosyasını içindeki 2 bios dosyasının adını monsterdan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım SON BİOS 2022 DE YAYINLANMIŞ

araştırmalarım sonucu clevonun sitesinden tüm bios versiyonları buldum ABRA A5 V17 SERİSİ İÇİN açılışta monster logosu olması için arkadaşın bios dosyasını içindeki 2 bios dosyasının adını monsterdan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım SON BİOS 2022 DE YAYINLANMIŞ

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    103,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
KS
KS
mustib67

mustib67

Picopat
Ben bu BIOS'u Abra A5 v17.1'e yükledim bir sıkıntı olmaz değil mi?
ya da bana Abra a5v17.1'in en son BIOS sürümünü atar mısınız?
Araştırmalarım sonucu Clevo'nun sitesinden tüm BIOS versiyonları buldum Abra A5 V17 serisi için açılışta Monster logosu olması için arkadaşın BIOS dosyasını içindeki 2 BIOS dosyasının adını Monster'dan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım son BIOS 2022 de yayınlanmış.

Araştırmalarım sonucu Clevo'nun sitesinden tüm BIOS versiyonları buldum Abra A5 V17 serisi için açılışta Monster logosu olması için arkadaşın BIOS dosyasını içindeki 2 BIOS dosyasının adını Monster'dan aldığı gibi girip onun klasörünün içine atarak yükleme yaptım son BIOS 2022 de yayınlanmış.

17.1 için sorun çıkaracağını sanmıyorum tabii DxDiag sayfasını atarsanız daha güzel olur.
Bence en kısa sürede en son BIOS sürümüne güncelle, fabrika çıkışlı BIOS sürümü ile performans çok düşük kalıyor. Ne kadar tam düzelmese bile iki kere BIOS güncellemesi yaptırdım ikisinde de performans yükseldi.

Bu arada Forza Horizon 4'te ayarları Ultra'ya alınca sabit olmasa da GPU kullanımı %90'nın üstünde seyretti ancak yine GPU voltajı düşük kaldığı için FPS dropları oldu. Eki Görüntüle 1277569

Hocam benim oaylaştığım BIOS ile test yapar mısınız bir de çok basit bir kurulumu var korkmanıza gerek yok dediğiniz gibi o sorun voltaj değerlerinde birazcık sıkıntı var onu değiştirdik bu arada W11 kullanın çok etkiliyor cidden.

ugur uyar 4211

Hectopat
Arkadaşlar size video linki attım mı bilmiyorum ama bende son 3-4 gündür bilgisayardan garip sesler geliyordu.

Değerli Kullanıcımız ,
İlgili ses Coil whine sesi olarak gözükmemekte kontrollerin servisimiz de sağlanması
gerekmektedir .

Bana bu cevabı verdiler bilgisayarda bir sıkıntı var sanırsam bunu 6 ay kullandıktan sonra fark etmem de ayrı mesele ama. Servise göndermeyi düşünüyorum.

MechaAti

Decapat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Arkadaşlar size video linki attım mı bilmiyorum ama bende son 3-4 gündür bilgisayardan garip sesler geliyordu.

Değerli Kullanıcımız ,
İlgili ses Coil whine sesi olarak gözükmemekte kontrollerin servisimiz de sağlanması
gerekmektedir .

Bana bu cevabı verdiler bilgisayarda bir sıkıntı var sanırsam bunu 6 ay kullandıktan sonra fark etmem de ayrı mesele ama. Servise göndermeyi düşünüyorum.
Size cidden sorunlu gelmiş
:(

Razeboss

Picopat
bence en kısa sürede en son bios sürümüne güncelle, fabrika çıkışlı bios sürümü ile performans çok düşük kalıyor. ne kadar tam düzelmese bile iki kere bios güncellemesi yaptırdım ikisinde de performans yükseldi.

bu arada forza horizon 4'te ayarları ultra'ya alınca sabit olmasa da gpu kullanımı %90'nın üstünde seyretti ancak yine gpu voltajı düşük kaldığı için fps dropları oldu. Eki Görüntüle 1277569
Hocam nvidia denetim masasında oynadığınız oyunları nvidia gpu seçip ve güç modunu en yükseğe alırmısınız
Bu ayarları nvidia denetim masasında yaptıktan sonra
Arama yerine grafik ayarları yazıp ordan oyunlarınızı seçip yüksek performanslı nvidia gpu işaretleyin
Bunları denedikten sonra tekrar bakarmısınız bende abra v17.2.3 var en az 60w en fazla 85w çekiyor bu değerde gelip gidiyor

Yukarı