Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ugur uyar 4211

Hectopat
Bana sormana gerek yok hem desteğe yazmışsın hem de burada normal birine soruyorsun mantığı yok. Ayrıca bizim bulabilmemiz için seri numarasını söylemen lazım ki onu da söylemişsin. Daha da saçmalama bence konuyu uzatma.

mustafaemird

Picopat
Hocam rica ederim.
Ben mail attığımda direk BIOS'u söylememişlerdi BIOS'unuzu yazın biz ona göre kontrol edelim filan tarzı bir şey yazmışlardı.
Sizde şu anki kullandığınız BIOS'u yazıp öyle mail attın.

Evet evet öyle yaptım hocam BIOS attım direkt. Cünkü bunun nedenini ben de araştırıyorum ne zamandır saçma bir FPS değerleri alıyorum garipsiyordum umarım çözülür tekrar sağ ol.

KS
KS
mustib67

mustib67

Picopat
@mustib67 hocam bende Abra A5 v18.1 var Valorant'ta vs saçma FPS değerleri alıyorum CS de falan bende sizin bu konuyu okuduktan sonra BIOS bende de mi güncel degil acaba diye düsündüm fakat bu modele ya da bu BIOS'a hakim misiniz bilmiyorum ben yine de sürümü bırakayım biliyorsanız bana da yardımcı olur musunuz bilgisayar islemci olarak güclü bana göre fakat islemci isteyen oyunlarda tıkanıyor gibi. N.1.04mon04 <<bıos bu.

Monster'den son BIOS'u isteyin ve güncellemeyi deneyin 18 serisine pek hakim değilim.

xbrotherxm

Decapat
Gigabyte bile aynı kasayı kullanıyor

buda gigabyte ın sitesindeki bios lar ve yazılımlar gigabyte ın biosunu şuan v17.1 e kurdum g5 gd modeli olarak geçiyor gigabyte ta bakalım bu nasıl aynı performanstaysa monster ın biosuna geri dönücem

Dosya Ekleri

• o202105071424029281.jpg
    o202105071424029281.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Razeboss

Picopat
Gigabyte bile aynı kasayı kullanıyor

Bu da Gigabyte'ın sitesindeki BIOS'lar ve yazılımlar Gigabyte'ın BIOS'unu şu an v17.1'e kurdum G5 gd modeli olarak geçiyor Gigabyte'ta bakalım bu nasıl aynı performanstaysa Monster'ın BIOS'una geri döneceğim

Hocam sonuçları paylaşırsınız merak ediyorum.
Gigabyte bile Clevo kasa kullanıyor, şaşırttı.

xbrotherxm

Decapat
Hocam sonuçları paylaşırsınız merak ediyorum.
Gigabyte bile Clevo kasa kullanıyor, şaşırttı.
gigabyte ın bios çöp sadece valoranta denedim ekran kartı 40 w ı geçmiyor fps 80 -90 arasıydı full ayarda mosnterın biosuna geri döndüm
NVIDIA grafik ayarlarını kalite yaptığınızda ekran kartı 60W üstüne çıkmaya başlıyor ve FPS artıyor sabitlensin lütfen.

Son düzenleme:

theblondie9

Picopat
selam, yeniden :) monster'da en son sürüme yükledikten sonra gpu kullanımı sorunu yaşıyorum hala. bu sefer konudaki bios'u kurmayı deneyecektim ancak uefi ayarlarında vmd modunu disable yapınca laptop boot hatası verdi ve windows açılmadı. daha sonra vmd modunu değiştirince açıldı. bu problemi nasıl giderebilirim?

ve monster'ın bios güncellemesinde bir sorun olmuş olabilir çünkü kbc/ec versiyonu hala 1.07.05 olarak gözüküyor, sizin attığınız uefi ayarlarında ise o da güncellenmiş ve 1.07.09 olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1643052390761.jpg
    1643052390761.jpg
    207,3 KB · Görüntüleme: 30
Yukarı