Çözüm Monster v17.2.X performans sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yazdım kendilerine daha dönüş bekliyorum, yine de teşekkür ederim düşüncenizden ötürü. İyi akşamlar dilerim.

Abilerim; ablalarım, kardeşlerim, yeni bir BIOS sürümü çıkmış bugün arayıp öğrendim bana gönderdikleri dakika burada da yayınlayacağım.

A5_V17_2.zip arkadaşlar yeni BIOS linki budur, umarım işinize yarar.
Hocam tekrar atar mısınız süre geçmiş de kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama.

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu bu bilgisayarlardaki performans eksikliği drop vb. sorunları nasıl çözerim diye uğraşan bir mağdurdum. Her şeyi yaptım fakat çözülmedi ama bugün sizler için uzun zamanlar sonucunda çözdüğüm bu sıkıntıdan nasıl kurtulduğumdan bahsedeceğim. Öncelikle ilk yapmanız gereken şey tabii ki de BIOS güncellemektir. Ben testlerini yaptığım ve de en az sıkıntıya sahip ve de en güncel BIOS şu anlık bu.

Eki Görüntüle 1268502

Kontrol edin sizinki ile bu aynı sürümmü diye buraya arama menüsüne DxDiag yazarak ulaşabilirsiniz sıra geldi bu BIOS'u bilgisayara yüklemeye korkmayın gayet basit bir flash belleğe ya da farklı yazılımlara ihtiyacınız yok. Verdiğim linkteki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın. Ardından bu fotoğraflardaki ayarları yapın.(verdiğim dosyadada fotoğraflar var.

Eki Görüntüle 1268519

Eki Görüntüle 1268521

Eki Görüntüle 1268523

Eki Görüntüle 1268520

Bu ayarları yapıp kaydedin daha sonra masaüstüne gelin klasöre çıkarttığınız dosyalardan.

Eki Görüntüle 1268528

Bu dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

Eki Görüntüle 1268529

Tamam seçeneğine basın.
Bilgisayarınız yeniden başlayacak korkmayın bilgisayarı açma tuşuna basın bilgisayar tamamen kapanır ise daha sonra yeni BIOS sürümüne hızlı bir şekilde geçmiş oldunuz tebrik ederim.
Çözülen sorunlar: Fix GPU tamamen kulllanmama, ani FPS dropları, ani voltaj sıçrayışları.
Fakat sorun hala çözülmez ise en temiz çözüm bir de bunun üstüne tertemiz bir Windows 11 format atarsanız mükemmel oluyor performans ikiye katlanıyor.
Monster Abra A5 v17.2(8 GB RAM)
League of Legends Ultra ayarlar: 140-190 arası.
CS:GO1080p Ultra: 120-200 arası.
Valorant 1080p Ultra: 150-200 arası.
PUBG Ultra ayarlar 1080p: 55-80 FPS arası.

Ben indirme linkini göremedim ama bana indirme linkini atar mısınız tekrar?

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu bu bilgisayarlardaki performans eksikliği drop vb. sorunları nasıl çözerim diye uğraşan bir mağdurdum. Her şeyi yaptım fakat çözülmedi ama bugün sizler için uzun zamanlar sonucunda çözdüğüm bu sıkıntıdan nasıl kurtulduğumdan bahsedeceğim. Öncelikle ilk yapmanız gereken şey tabii ki de BIOS güncellemektir. Ben testlerini yaptığım ve de en az sıkıntıya sahip ve de en güncel BIOS şu anlık bu.

Eki Görüntüle 1268502

Kontrol edin sizinki ile bu aynı sürümmü diye buraya arama menüsüne DxDiag yazarak ulaşabilirsiniz sıra geldi bu BIOS'u bilgisayara yüklemeye korkmayın gayet basit bir flash belleğe ya da farklı yazılımlara ihtiyacınız yok. Verdiğim linkteki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın. Ardından bu fotoğraflardaki ayarları yapın.(verdiğim dosyadada fotoğraflar var.

Eki Görüntüle 1268519

Eki Görüntüle 1268521

Eki Görüntüle 1268523

Eki Görüntüle 1268520

Bu ayarları yapıp kaydedin daha sonra masaüstüne gelin klasöre çıkarttığınız dosyalardan.

Eki Görüntüle 1268528

Bu dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

Eki Görüntüle 1268529

Tamam seçeneğine basın.
Bilgisayarınız yeniden başlayacak korkmayın bilgisayarı açma tuşuna basın bilgisayar tamamen kapanır ise daha sonra yeni BIOS sürümüne hızlı bir şekilde geçmiş oldunuz tebrik ederim.
Çözülen sorunlar: Fix GPU tamamen kulllanmama, ani FPS dropları, ani voltaj sıçrayışları.
Fakat sorun hala çözülmez ise en temiz çözüm bir de bunun üstüne tertemiz bir Windows 11 format atarsanız mükemmel oluyor performans ikiye katlanıyor.
Monster Abra A5 v17.2(8 GB RAM)
League of Legends Ultra ayarlar: 140-190 arası.
CS:GO1080p Ultra: 120-200 arası.
Valorant 1080p Ultra: 150-200 arası.
PUBG Ultra ayarlar 1080p: 55-80 FPS arası.

Linki atabilir misin bulamadım da

Yeni konular

Geri
Yukarı