Monster v22.1 vs ASUS STRIX G513QM-HN081

Bütçe
16.000
v23.1'in kasası ince gözüküyor. Sıcaklık değerleri nasıl? Kasa kalitesi nasıl?

Hocam sıcaklık değerleri en ağır oyunda bile (Cyberpunk) işlemci 85 dereceyi ekran kartı ise 79 dereceyi geçmemektedir. Panel kalitesi gerçekten güzel sonuçta %100sRGB ve 300Hz. Kasa yapısı ve klavyeye gelecek olursak kasası v21.4 cihazıma göre daha sade ve daha az dikkat çeken bir yapıya sahip ve bu benim işime geliyor çünkü ben pilot olduğum için havaalanında özellikle bizim gibilerin çantaları daha dikkat çekiyor ve bazen sizin görmediğiniz tarafta çalınma durumları olabiliyor. Eğer derseniz ki FPS değerleri nasıldır diye 2080s Max-Q Cyberpunk'ta 62 FPS alıyorken 3080 Max-Q 71 FPS alıyor yani genel oyunlarda da 9-10 FPS oynuyor arada çok yüksek bir performans farkı bulunmamaktadır. Tek eleştirebileceğim yönü klavyesi keşke tek bölge aydınlatma değil de 4 bölgeli aydınlatma olsaymış onun dışında her iki cihazdan da memnunum.(başka sorularınız varsa sorun)
@Akari hangi cihazı daha çok seviyorsunuz diye soracak olursanız T7 21.4 daha güzel ve arada ki 9 FPS için 3 bin TL fazla vermeye gerek yok hocam. Sonuçta 21.4'te gene 240Hz %100 sRGB panel var ve işlemcisi 23.1'den daha iyi olan 10875h var.

Son düzenleme:
Hocam galiba ASUS'da MUX Switch yokmuş. Çok şey farkeder mi?

Dostum her gelen laptop ta yok şu an Monster'da da alacaksan biraz bekle eğer alırsanda Monster'la konuşursun o zaman yollarlar BIOS güncellemesini ve güncellemeyi sen de yapablirsin fakat teknik ekibe yaptırmanı tavsiye ederim çünkü eğer güncellemeyi yaparken bozulursa garanti kapsamında sayılmıyor. Ama tabii ki alabilirsin tavsiye ederim.

Dostum her gelen laptop ta yok şu an Monster'da da alacaksan biraz bekle eğer alırsanda Monster'la konuşursun o zaman yollarlar BIOS güncellemesini ve güncellemeyi sen de yapablirsin fakat teknik ekibe yaptırmanı tavsiye ederim çünkü eğer güncellemeyi yaparken bozulursa garanti kapsamında sayılmıyor. Ama tabii ki alabilirsin tavsiye ederim.

Dostum hepsinin bious u zaten güncel ve beklemesinin alemi yok çünkü 11nesil Intel'e geçicekler ve bunun sonucunda fiyatlarda 2 bin TL'ye yakın zam yapılcak ve arkadaşın bütçesini aşacak.

Dostum hepsinin bious u zaten güncel ve beklemesinin alemi yok çünkü 11nesil Intel'e geçicekler ve bunun sonucunda fiyatlarda 2 bin TL'ye yakın zam yapılcak ve arkadaşın bütçesini aşacak.

BIOS'ların hepsi güncel değil hatta baılarına v20.2'nin BIOS sürümünü yollamışlar deney gibi bir şey yapıyorlar sanırım yakın zamanda RAM'ler le de oynadılar bence tam her şey oturmadan almamalı bende bekliyorum almak için.

BIOS'ların hepsi güncel değil hatta baılarına v20.2'nin BIOS sürümünü yollamışlar deney gibi bir şey yapıyorlar sanırım yakın zamanda RAM'ler le de oynadılar bence tam her şey oturmadan almamalı bende bekliyorum almak için.

BIOS'lar zaten daha güncellenmesi 2 hafta oldu başlayalı bunu adamlar da söylüyor fakat hepsine çıktı deney gibi bir şey asla söz konusu olamaz çünkü kurallara aykırı bir durum ve zaten teknik ekipte ki arkadaşımla konuştuğumda öyle bir şeyin söz konusu olmadığını kendisi de söyledi. Güncel olmayan BIOS'a sahip bilgisayarları zaten getirin güncelleyelim diyorlar. Bu arkadaş daha yeni alıcağı için zaten güncel olarak eline geçecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı