Monster vs MSI

Monster vs MSİ

• MSI

Oy: 36 63,2%
  • Monster

Oy: 21 36,8%

• Oy verenlerin toplamı
    57
Her ikiside kaliteli ürünler çıkarabilen firmalar. Birisi parası olan beni alsın derken, diğeri her türlü topluma hitap eden ürünler çıkaran firmadır.

Biraz saçma soru olmuş. Aynı fiyatta 2 cihazdan bahsedersek özellik olarak monster daha iyi olur. Ancak fiyat önemsiz aynı özellikte 2 cihazdan bahsedersek MSI dış tasarım olarak daha kaliteli.

Önce Monster kullanıp iade etmiş ve MSİ almış biri olarak söylemem gerekirse serin kullanım, işlemciyi sabit turbo frekansinda kullanma ve yazılım desteğiyle MSİ tek geçerim. Monster kullanırken konuşanlara aynı bilgisayarı ucuza almak varken niye para verirler derdim alınca anladım. Monster, MSİ replikası gibi en basit farkdan bahsedersek yazılımlar MSİ adıyla tek elden çıkıyor diğeri toplama ... Benim 8750H MSİ bilgisayarım ısınmıyor. Monster kullanırken 98 derecede 2.2 Ghz gördüm araştırırken MSİ modellerinde 95 derecede bu kadar işlemci kısmıyor 3.x Ghz kullanılabiliyor. Hız için bilgisayar alınca anlamsız kalıyor. Kasa olarak MSİ kaliteli sözüm yok soğutma sisteminin altında mühendislik yatıyor belli,Monster T7 v10.1 modeliydi kasası MSİ’dan iyi kalitede full aluminyumdu.Soğutma sistemi 0 mühendislik birinden görüp kopyalamaya çalışmışlar gibi turbo fan açıyordum 1 derece mi değişmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı