Monster'ın ikinci el laptop satması

@DNA bir şey soracağım. Laptopu nereden aldınız? Monster satıcısından mı yoksa başka bir satıcıdan mı? 30 gün geçmiş belki iade edilmeyebilir. Monster satıcısından aldıysanız belki iade edebilirsiniz ama başka satıcıdan aldıysanız muhtemelen iade edemezsiniz.

@DNA bir şey soracağım. Laptopu nereden aldınız? Monster satıcısından mı yoksa başka bir satıcıdan mı? 30 gün geçmiş belki iade edilmeyebilir. Monster satıcısından aldıysanız belki iade edebilirsiniz ama başka satıcıdan aldıysanız muhtemelen iade edemezsiniz.

30gun gecince Monster'dan bile alsa iade edemiyor servisten rapor alip iade istemesi gerekli.

Hocam şimdi laptopu 0 fiyatından mı aldınız yoksa daha düşük bir maliyetlemi aldınız

0 diye aldım. 0 fiyatından.
Siz çizmeseniz bile büyük ihtimalle kabul görmeyecektir. Kaldı ki çıta sorunundan dolayı servise götürdüğünüzde detaylı incelemeniz gerekiyordu diye düşünüyorum.
Hakkınızı aramanızdan yanayım fakat sonuç ne olur bilemem. İade yerine değişim hakkınız mevcut. Kanunda seçimlik hakkınız var.

Adamlar o kadar ürün görüyor, uzun vadede sorun olur dediler. Ben de bir bildikleri var demek ki dedim. Yokmuş. Değişim, onarım veya iade yaparım artık. Duruma göre.
Keşke almasaymissiniz geçmiş olsun umarim iade edebilirsiniz. Ne kadara aldiniz.

HDD taktırarak 17600 gibi bir fiyata almış olmam lazım. Şu an almaya kalksam 19200 lira.

Bizzat gidip Monster'ın yerinden aldım. Kendi mağazası.
30gun gecince Monster'dan bile alsa iade edemiyor servisten rapor alip iade istemesi gerekli.

Her şekilde servis görecek yani. Değişim de olsa onarım da olsa.
Tecrubeyle sabittir. Toplam 4 kere ürün geldi degisim, sifir ürün dahil piksel sorunumu bir turlu cozememislerdi iade ettim

Daha sonra ne aldınız?

10 Mayıs'ta Monster notebook aldım. Clevo kasa olduğunu bile bile Abra A5 v17.2.1 aldım. 2.5-3 hafta sonra ekranın çıtalarının hafif bastırınca çıtırdadığını fark edip servise götürdüm fakat oradakiler bunun normal olduğunu söyledi. Ben de servise bırakmadım ve geri getirdim. Şu an ekranın çıtaları sıcakla beraber daha da genleşti ve durduk yere ekran kaymaya, renk değiştirmeye başladı. Bir aydır (servise götürüşüm hariç) hep aynı yerde ve kapağı açık olarak duruyordu. O yüzden arkasına hiç bakmamıştım. Bugün incelediğimde arkadaki Monster logosunun üzerinde bir sürü küçük çizik olduğunu gördüm. Bunu ben yapmadığıma göre başkası yapmış olmalı. O zaman bu bana ikinci el laptop satmışlar demek olmuyor mu?

Alalı 30 günü geçti fakat ayıplı mal sattıklarından dolayı para iadesi ya da sıfırı ile değişim talep edebilir miyim merak ediyorum. Salı günü teknik servise götüreceğim. Hafta sonuna yetiştirmem gereken bir projem var ve benim için hayati bir öneme sahip. O yüzden acilen tamir edilmesi gerekiyor aslında fakat imkanım varsa sıfırı ile hemen değiştirilmesi ve HDD ile SSD'min de yeni cihaza takılması lazım. Hatta hakkım varsa iade bile isteyebilirim ve yeni bir cihaz ile yoluma devam edebilirim. Bu mümkün mü?

Servisler teknik bir arıza olmadan rapor vermiyorlar.

Servisler teknik bir arıza olmadan rapor vermiyorlar.

Ekranım kayıyor, arıza sayılmıyor mu?

1655127963624.png

Ekran saniyelik olarak bu şekilde kayıp normale dönüyor. Şu anki bariz sorun bu.

Bir kere her marka iade edilen ürünleri geri satıyor. Siz iade ettiğiniz pc/tv/telefon... fark etmez bunların yok edildiğini mi sanıyorsunuz? Gerekli kontrollerden geçtikten sonra tekrar paketlenip satılıyor. Sizinki öyleyse demek ki iyi kontrol edilmemiş. Tüketici şikayetlerini incelerseniz mesela adam sıfır ürün alıyor bir süre sonra garantide işi olduğunda yetkili servis önceden açılmış diye garanti dışı bırakıyor fakat adam açılmadığına emin. Bunun sebebi önceden iade edilmiş ve o zamanki sahibinin ürünü garantiye yollamış olması. Sistemi iyi oturtmak lazım.

Bir kere her marka iade edilen ürünleri geri satıyor. Siz iade ettiğiniz pc/tv/telefon... fark etmez bunların yok edildiğini mi sanıyorsunuz? Gerekli kontrollerden geçtikten sonra tekrar paketlenip satılıyor. Sizinki öyleyse demek ki iyi kontrol edilmemiş. Tüketici şikayetlerini incelerseniz mesela adam sıfır ürün alıyor bir süre sonra garantide işi olduğunda yetkili servis önceden açılmış diye garanti dışı bırakıyor fakat adam açılmadığına emin. Bunun sebebi önceden iade edilmiş ve o zamanki sahibinin ürünü garantiye yollamış olması. Sistemi iyi oturtmak lazım.

İade edilen ürün diye belirtip satmaları gerekir doğru olan bu.

Geri
Yukarı