Monterey Kurulum Esnasında "PC'nizin/Aygıtınız onarılması gerekiyor" hatası

338466

Hectopat
Evet arkadaşlar selamlar. Büyük bir çıkmazda olduğumu düşünüyorum. Bilgisayarı buradan kurtarmak istiyorum ama nasıl yapabileceğim konusunda bir fikrim yok. Öncelikle her şey gayet iyi bir şekilde gidiyordu kurulumda ve disk bölümü seçeceğim yere geldim. Tek işletim sistemi olarak Monterey kullanmak istediğimden bütün diski silip apfs yaptım. Bilgisayarımda tek disk var bu arada. Neyse ondan sonra başlayan kurulum bitti ve bilgisayar yeniden boot etmesi gerekirken PC'nizin/Aygıtınız onarılması gerekiyor hatası verdi. Öncelikle Windows'u tamamen silmeme rağmen bu nasıl karşıma çıktı hala emin değilim. Neyse sorun olmaz diyerekten BIOS'u açmaya çalıştım ama onu da başaramadım çünkü açılmıyor. Hata veren ekranda çeşitli tuşlar ile bir şeyler yapabileceğim söylense de onları da denedim ve tepki alamadım. Yardımınıza belki de her zamankinden çok ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım EFI'ye zarar verdiğin, yani sildiğin için böyle diyor. Kalıntıları kalmıştır.

BIOS'a nasıl ulaşamıyorsun onu anlayamadım. Windows format USB'si var ise Windows'u yeniden yüklemeye çalış. Daha sonra Windows'tayken APFS bölümü ayır.

Sanırım EFI'ye zarar verdiğin, yani sildiğin için böyle diyor. Kalıntıları kalmıştır.

Bios'a nasıl ulaşamıyorsun onu anlayamadım. Windows format USB'si var ise format at Win. Daha sonra windows'tayken APFS bölümü ayır.
APFS bölümü olmaz Windows üzerinden.

Bios'a nasıl ulaşamıyorsun onu anlayamadım. Windows format USB'si var ise format at Win. Daha sonra windows'tayken APFS bölümü ayır.
Onu bende düşündüm. APFS olduğu için disk gözükmeyebilir. Kesin çözüm o ise başka flaş bellek üzerinden deneme yapayım ama BIOS'a giremediğim için flaş belleği ilk sıraya koyamam.
Paragon Hard Disk Manager ile yapacak. Format ekranında değil.
Onu nasıl yapabilirim hocam? Windows yükleyemem şu durumda gibi duruyor.

Edit: Arkadaşlar sorunu harici klavye takarak çözdüm. Laptop klavyesi çalışmadığı için yaşadığım bir sorunmuş. Harici klavye takarak BIOS ekranına ulaştım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Onu nasıl yapabilisin açıklar mısın bir incelesen APFS formatı var mı orada.

Evet. Program üzerinden diski bölüp, APFS formatında oluşturacak. O zaman yükleme ekranında görebilir diski.

Evet. Program üzerinden diski bölüp, APFS formatında oluşturacak. O zaman yükleme ekranında görebilir diski.

Ya disk yönentiminden de yapılabilir APFS formatı yok onu illaki disk izlencesinden yapacak. İlk OS X kurulur sonra Windows bu Catalina'dan beri böyle kabul etmiyor sonra kurulumda diski.

Ya disk yönentiminden de yapılabilir APFS formatı yok onu illaki disk izlencesinden yapacak. İlk OS X kurulur sonra Windows bu Catalina'dan beri böyle kabul etmiyor sonra kurulumda diski.

Hayır, ben Big Sur sürümünü Windows varken kurdum. Sorun da yaşamadım dediğim şekilde yaparak.

Geri
Yukarı