OpenCore Monterey'den Ventura'ya geçiş için gerekenler nelerdir?

asd674

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Elbistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur g770 İ7 9750H GTX 1050 16 gb ram 500 gb 970 evo plus 1tb toshiba hdwl110
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben şu anda Monterey kullanıyorum. Ventura'ya geçmek istedim her şey hazır installer aşamasında garip bir hata verip tekrar Monterey'e dönüyor. Sanırım OpenCore ve kextleri güncellemem gerek ne yapmam gerekiyor?

@e.n.e.s

Son düzenleme:
Hocam buradan OpenCore, Whatevergreen, Lilu ve VirtualSMC'nin en son yayınlanmış sürümlerini bulun ve güncelleyin.
Bu haliyle direkt kurmayı deneyin eğer olmazsa aşağıdakileri yapın.

boot-args'a -lilubetaall ekleyin
PlatformInfo kısmından AdviseFeatures: True yapın
Boot kısmından da AvoidRuntimeDefrag kapatın ve tekrar deneyin.

Eğer yine olmazsa başka bir şekilde de yapılıyor, olmazsa onu da anlatırım.

Hocam buradan OpenCore, whatevergreen, lilu ve Virtualsmc'nin en son yayınlanmış sürümlerini bulun ve güncelleyin.
Bu haliyle direkt kurmayı deneyin eğer olmazsa aşağıdakileri yapın.

Boot-args'a -lilubetaall ekleyin.
Platformınfo kısmından advisefeatures: True yapın.
Boot kısmından da avoidruntimedefrag kapatın ve tekrar deneyin.

Eğer yine olmazsa başka bir şekilde de yapılıyor, olmazsa onu da anlatırım.

Dediğiniz işlemleri yaptım imaj iniyor şu anda akşam denemiş olurum.

@e.n.e.s hocam kurulumu yaptım ancak sistemde kilitlenme sorunları var örneğin Safari'ye girip YouTube'a giriyorum. Bir anda sistem kilitleniyor. Güç tuşuyla kapatıp açmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kextler şu an için tam oturmamış gibi görünüyor. Bende de wifi açınca sistem kilitleniyordu. Ayrıca OpenCore 0.8.2 ile kurulum yaparsanız. -lilubetaall girdisine ve avoid ayarının yapılmasına gerek yok.

Kextler şu an için tam oturmamış gibi görünüyor. Bende de Wi-Fi açınca sistem kilitleniyordu. Ayrıca OpenCore 0.8.2 ile kurulum yaparsanız. -lilubetaall girdisine ve avoid ayarının yapılmasına gerek yok.

O ayarları yapmıştım. Aynı bende de Wi-Fi açınca kilitlenme var. Monterey'e döndüm.

Geri
Yukarı