Moralim Çok Bozuk Dostlar

Çok küçük yaşlardan beri bilgisayar kullanıyorum dostlar. Yaklaşık 11 yıldır da aynı bilgisayardayım. Sadece ekran kartım yandı bir kere, sonra da ekran kartı almak yerine APU sisteme döndüm. Zaten o zaman bilgisayar toplayamazdım kendi başıma. Genel olarak "indie" yani bağımsız oyunlar oynuyorum. Bunun sebebi de zaten bilgisayarımın daha büyük bütçeli ve daha iyi grafikli oyunları kaldıramaması.

APU sistem olmasına rağmen güzel, en azından minimum ayarlarda 30 FPS oyun oynayabiliyorum. Onlar da zaten iyi grafikli oyunlar değil. Katana Zero, cuphead, dead cells gibi... (Yanlış anlamayın bu oyunların görselleri harikadır. Sadece grafikleri o kadar iyi değil. Malum, aaa oyunları biliyorsunuz zaten. Ama hikaye, oynanış ve müzikler olarak katana Zero gibi bir oyun yoktur. Aaa olmamasına rağmen, 2D olmasına rağmen benim için çok özeldir kendisi. Bence pixel art olarak da gayet güzel iş çıkarmıştır.) League of Legends ve Counter-Strike: Global offensive de oynadım uzunca bir süre. Minimum ayarlarda League of Legends 120 FPS civarı veriyor. Counter-Strike: Global offensive ise 30-45 civarı. Ancak Counter-Strike: Global Offensive'i bıraktım. League of Legends ise hâlen oynarım. Ama artık ben de aaa bir oyun oynamak istiyorum (eğer katana Zero, cuphead gibi oyun bulabilirsem sıkıntı yok. Onlarla eğlenirim. Ancak o kadar fazla oyun yok. Şimdi Steam'da kasa satarak 32 TL kazandım. Oyun alacağım indirim olunca. Celeste, shovel Knight ve hollow Knight düşünüyorum.). Aaa oyun oynamak için de bir bilgisayar almaya karar verdim. Şimdilik birikmiş güzel bir bütçem var, güzel bir bilgisayar alabilirim. Ya da alabilirdim diyeyim... Yazın çalışıp para biriktirmeyi planlıyordum. En fazla ne kadar kazanabilirdim orası muamma... Ama en azından kendi bilgisayarımı alabilirdim. Ancak şu günleri gördükçe moralim altüst oldu. Dolar 7 TL oldu, konsollara ekstra %50 vergi geldi. Daha da dolar düşmez diyorlar. Artık alabilir miyim bilmiyorum dostlar... İnşallah ileride çalışıp güzel bir miktar maaş alabilirsem kendime bir sistem ayarlayacağım. Şu anlık bu bilgisayar ile idare ederim ya da yazın çalışıp biriktirdiğim para ile bir bilgisayar alırım. Bu dolar fiyatlarından önce daha iyi bir tane alabilirdim ancak benim hatam. Düşünemedim. Zaten oyun oynayacağım, gerekirse grafikleri minimum yapar oynarım. O kadar mühim değil. Oynayabileyim yeter.

Ancak her şeye rağmen bir bilgisayarım olduğu için ve az da olsa oyunları oynatabildiği için çok şükürler olsun. Okuduğunuz için teşekkürler dostlar...

Adı geçen oyunlar:
Katana Zero.
Cuphead.
Dead cells.
League of Legends.
Counter-Strike: Global offensive.
Celeste.
Shovel Knight.
Hollow Knight.

Not: Dostlar durumum kötü değil, yanlış anlaşılmasın. Ancak o kadar zengin de değilim. Şükürler olsun ki gayet güzel bir evimiz, arabamız var. Annem ve babamın da meslekleri gayet iyi. Sağlığım da iyi, biraz şişmanım ama o kadar da olsun canım. İnternete, telefona, bilgisayara sahibim. Ufak bir şey için moralimi bozmayıp ileriye bakacağım çünkü şükredecek şeylerim daha fazla.

İnan bende çok sinirliyim bu dolar mevzusuna 5300 liraya RX 5700XT'li sistem vardı az önce baktım 7200 olmuş sinir krizleri geçiriyorum.

İnan bende çok sinirliyim bu dolar mevzusuna 5300 liraya RX 5700XT'li sistem vardı az önce baktım 7200 olmuş sinir krizleri geçiriyorum.
Ben de RX 5700XT görünce sinirlenip bu konuyu açtım. O ekran kartını çok istiyordum. Artık ya hayal ya da seneye... İnşallah seneye ya da bu yaz.

6000TL'lik ikinci el sistemle ve doğru ayarlarla Titan RTX bile tokatlayabilirsin, o yüzden canını sıkma. 6000TL olanı bütçeni aşarsa 4000TL'ye RX5700XT sollaman mümkün.

Geri
Yukarı