Sürprizbozan İnceleme Mortal Kombat 1

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
Katılım
14 Nisan 2018
Mesajlar
3.281
Çözümler
37
Öncelikle hikayeye biraz değineceğim. Çünkü MK 11'in hikayesi süper olmasa da sunumu ve anlatımı iyiyken MK 1 ile bu kadar kötü başlaması canımı sıktı. Çok fazla detaya girmeyeceğim hikayede.

Hikaye 1 saat sonra sapıtıyor, Raiden Earthrealm'in şampiyonu seçiliyor ve seçilebilmesi için 1 ton kişiyle dövüşüyoruz. Oyun bunun üzerine şekillenecekmiş gibi giderken 3 saat boyunca ortadan kayboluyor, yani Raiden'e gidip özel bir görev veya finali şekillendirilecek bir şey hiç verilmiyor. Earthrealm'in şampiyonu seçildi de ne oldu? "Öylesine seçildi" der gibi oldu da bittiye getirip bir kenara atılıyor. Sub-Zero ihanet ediyor fakat ihanet sonrası kendisini finale kadar kendisini göremiyoruz, puff diye ortadan yok oluyor garibim, tıpki Raiden gibi. Final zaten rezalet, finale yakın zamanlarda Shang Tsung Ejderha ordusunu canlandırıyor fakat bu ordu gidip debaşka bir orduyla bile savaşmıyor, kimler savaşıyor peki? Liu kang ve Shang tsung farklı zaman boyutlarından gelen Mortal Kombat karakterlerini toplayıp ordu kuruyorlar ve bunlar savaşıyor. Final Boss'u da rezalet, final Boss'u Shang tsung ve hiçbir özelliği yok. Zira finalde karşılaştığımız Shang tsung ile 1 saat önce Mileena'yla genç Shang Tsung'a karşı savaştık, dolayıslıyla Shang Tsung'un bütün yeteneklerini, hareketlerini halihazırda biliyoruz. Finaldaki shang tsung 20 saniyede geçtim ve oyunun sonu hiç tatmin edici değildi.

Özetle MK 1 hikayesi parçapinçik, yarım yapamalak ve her şeyi oldu da bittiye getirmiş. Hikaye o kadar kötü ki oyundan soğuyup sildim :D.

Hikaye dışında oyunun kendisi de yarım yapamalak. Kameo olarak Sonya'yı seçebiliyoruz fakat ana dövüştü olarak kendisi ortada yok. Sonya gibi Mortal Kombat'da kalıplaşmış bir karakter nasıl olurda böyle geri plana atılır anlam veremedim. Aynı zamanda oyundaki zafer hareketleri aşırı sağde, en azından çoğu böyle ve maalesef karakterlerin texture kalitesinde de gerileme mevcut. İleride DLC tarzı bir hikaye daha çıkarırlar mı bilmiyorum çünkü MK 11 Aftermath ile hikayeyi devam ettirmişti.

Oyunda beğendiğim şeyler çoğu karakter tasarımının önceki oyun olan MK 11'e göre daha iyi olduğu. Mesela MK 11'de Kitana'nın tasarımı cinali gibiyken MK 1'de tasarım daha iyi olmuş.

Bu videoda aradaki farkları görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki oyunu kimler almalı? Dövüş oyununda hikayeye önem veriyorsanız almayın.

"Ben sadece dövüşürüm, hikaye umurumda değil" diyorsanız oyunda şu an bayağı az karakter var. Update'ler ile yeni karakterler gelecektir.
Online'da diğer oyuncularla kapışarak saatlerimi göremiyorum diyorsanız belki alınabilir.
 
Son düzenleme:
Okudum da ne yani Scorpion yok mu?
 
MK1 oynamadım veya izlemedim. Ama gördüğüm şeylere bakılırsa güzel bir projeye benzemiyor. Oynasam da beğenemezdim. İnceleme için teşekkürler.
 
Bana nedense kombolar da hep aynı gibi geliyor ya da insanlar hep aynı komboları yapıyor. Sanki MK11 daha çeşitliydi.
 
Oyun aslında güzel çeşitlilik bakımından. Fatality'ler kısıtlı onlarda güncelleme ile çoğaltılır. Arkadaşlar dediğim gibi ne zaman bir oyun çıksa kötülenir. Mk 11 konusunda herkes mk 11'e kötü diyordu neredeyse ama şimdi herkes 11 daha iyi diyor anlamadım. Bence oyun güzel olmuş hikaye anlatımı Grafikler'de iyi.
 

Geri
Yukarı