Mortal Kombat X sol taraftaki bar nasıl kullanılır?

pekiburak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Mortal Kombat X oynuyorum gamepad ile. Bu dolan barı nasıl kullanabilirim? Bir iki üçüncü barın ayrı ayrı yeri tuşu mu var. Ne yapsam da kullanamıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230203_182520.jpg
    20230203_182520.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 80
E yazan bar yani 1 bar ile Special Move'lar güçlendirilir yani " enhanced " olur bunun için Special move ile aynı anda RT tuşuna basman lazım mesela Scorpion'un Spear hamlesini güçlendirmek için geri ileri X yaparken X ile RT tuşuna aynı anda bas. Eğer 2 barın varsa bunu bir " breaker " yapmak için kullanabilirsin yani rakibin o an sana bir kombo uyguluyorsa ileri ve blok tuşuna aynı anda basarak kombodan kurtulabilirsin. Eğer 3 barın varsa bunu bir X-ray hamlesi yapmak için kullanabilirsin ortalama olarak %30 civarı hasar vuran güçlü hamlelerdir ama onun yerine 1-2 bar harcayan kombo ile daha yüksek hasar tutmak mümkün bu X-ray hamlesini gerçekleştirmek içinde RT ile lt tuşuna aynı anda bas. Yani özet olarak enhance 1 bar breaker 2 bar ve X-ray 3 bar tüketir.

E yazan bar yani 1 bar ile Special Move'lar güçlendirilir yani " enhanced " olur bunun için Special move ile aynı anda RT tuşuna basman lazım mesela Scorpion'un Spear hamlesini güçlendirmek için geri ileri X yaparken X ile RT tuşuna aynı anda bas. Eğer 2 barın varsa bunu bir " breaker " yapmak için kullanabilirsin yani rakibin o an sana bir kombo uyguluyorsa ileri ve blok tuşuna aynı anda basarak kombodan kurtulabilirsin. Eğer 3 barın varsa bunu bir X-ray hamlesi yapmak için kullanabilirsin ortalama olarak %30 civarı hasar vuran güçlü hamlelerdir ama onun yerine 1-2 bar harcayan kombo ile daha yüksek hasar tutmak mümkün bu X-ray hamlesini gerçekleştirmek içinde RT ile lt tuşuna aynı anda bas. Yani özet olarak enhance 1 bar breaker 2 bar ve X-ray 3 bar tüketir.
peki bu nasıl kullanılıyor hocam

Dosya Ekleri

• 16755260793374921866968484221629.jpg
    16755260793374921866968484221629.jpg
    110,1 KB · Görüntüleme: 51
Peki bu nasıl kullanılıyor hocam.

Saldırı işareti olan mkx teki gibi RT tuşuna basarak olması lazım tek fark bu oyunda aynı anda değil hamle gerçekleşirken yapacaksın mesela zincirle çekerken adam tam sana geldiği anda basarsan dirsek atıyor gibi savunma ise aşağı doğru blok tuşu.Bu senin zırhlanarak aşşağı doğru hızla inmeni sağlar yani kombodan kurtarır.Yerdeyken kalkarken yukarı doğru A veya Y tuşuna basarsan karakterin bir wake up attack yapar bu ise sana 1 savunma ve 1 saldırı barına mal olur Y ile yapılan wake up attack rakibi havaya fırlatır yani kombo şansı verir ama counter attack yeme şansın yüksek A ile yapılan ise kombo fırsatı vermez ama güvenilirdir.Birde Yuvarlanma var onun içinse yerdeyken kalkarken sağa veya sola doğru blok tuşuna bas 1 savunma barı götürür.( MK11 de 350 saatim var ama uzun zamandır oynamadığım için biraz unutmuş olabilirim )

Son düzenleme:
Saldırı işareti olan mkx teki gibi RT tuşuna basarak olması lazım tek fark bu oyunda aynı anda değil hamle gerçekleşirken yapacaksın mesela zincirle çekerken adam tam sana geldiği anda basarsan dirsek atıyor gibi savunma ise aşağı doğru blok tuşu. Bu senin zırhlanarak aşağı doğru hızla inmeni sağlar yani kombodan kurtarır. Yerdeyken kalkarken yukarı doğru A veya Y tuşuna basarsan karakterin bir wake up attack yapar bu ise sana 1 savunma ve 1 saldırı barına mal olur y ile yapılan wake up attack rakibi havaya fırlatır yani kombo şansı verir ama counter attack yeme şansın yüksek a ile yapılan ise kombo fırsatı vermez ama güvenilirdir. Bir de yuvarlanma var onun içinse yerdeyken kalkarken sağa veya sola doğru blok tuşuna bas 1 savunma barı götürür.( MK11 de 350 saatim var ama uzun zamandır oynamadığım için biraz unutmuş olabilirim )

Hocam ben RT ve lt ye aynı anda basıyorum bar doluyken bazen yapıyor bazen yapmıyor. Neye göre belli oluyor bu anlamış değilim. Hani ne zaman bastığımda şu an yapar diyebilirim anlayamıyorum. Bar dolu basıyorum ikisine bazen yapmiyor. Bir de YouTube'ta bu tarz seyleri öğreten bir video var mı acaba?

Hocam ben RT ve lt ye aynı anda basıyorum bar doluyken bazen yapıyor bazen yapmıyor. Neye göre belli oluyor bu anlamış değilim. Hani ne zaman bastığımda şu an yapar diyebilirim anlayamıyorum. Bar dolu basıyorum ikisine bazen yapmiyor. Bir de YouTube'ta bu tarz seyleri öğreten bir video var mı acaba?
Oyunun kendi eğitim bölümü var eğer Mk11 de fatal blow deniyorsan ve olmuyorsa nedeni sadece canın %35 kaldığında falan kullanılabiliyor olması mkx te ise bazı x-ray ler havada kullanılıyor onun dışında başka bir detay yok.

Oyunun kendi eğitim bölümü var eğer MK11 de fatal blow deniyorsan ve olmuyorsa nedeni sadece canın %35 kaldığında falan kullanılabiliyor olması mkx te ise bazı X-rayler havada kullanılıyor onun dışında başka bir detay yok.

Anladım hocam fatal blow dediğiniz üç barı kullandığım hareket mi? Onu kullanabilmek için canımın az olması gerekiyor yani öyle mi?

Geri
Yukarı