Çözüldü Mortar Max M.2-2 Slotu SSD'yi Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yeni Anakart Ve M.2 SSD Aldım fakat SSD'yi Üstteki M.2-1 Slotuna taktığımda sorunsuzca kullanırken Alttaki M.2-2 Slotuna takınca SSD'nin ışığı yanıyor fakat hiçbir şekilde okumuyor, Uyum sorunu var mıdır bakar mısınız?

Anakart: MSI B450-M Mortar Max
SSD: Team Group MS30 512 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk önce bilmen gereken şey: Sahip olduğun SSD SATA M.2 bir SSD.
Bak şimdi: Yukarıdaki M.2 girişin hem NVMe hem de SATA destekliyor. Alttaki ise sadece NVMe. Bu yüzden alt girişte kullanamıyorsun.

IMG_20211130_005445.jpg

Bak şimdi: Yukarıdaki M.2 girişin hem NVMe hem de SATA destekliyor. Alttaki ise sadece NVMe. Bu yüzden alt girişte kullanamıyorsun.

IMG_20211130_005445.jpg

Çözüm

Eki Görüntüle 1229314
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bir de PCle 3.0 x2 Ve x4 Ve PCle 2.0 Nedir? Ben buraya baktığımda pek Anlayamadım Alttaki Slotun SSD yi destekleyip desteklemediğini, NVMe Veya SATA Desteklediğini nasıl anlarım?

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bir de PCle 3.0 x2 Ve x4 Ve PCle 2.0 Nedir? Ben buraya baktığımda pek Anlayamadım Alttaki Slotun SSD yi destekleyip desteklemediğini, NVMe Veya SATA Desteklediğini nasıl anlarım?
PCIe 3.0 x2, x4 ve PCIe 2.0 NVMe girişlerde kullanılan ibarelerdir. Sayıların farklı olmasının nedeni desteklediği maksimum hızların da farklı olması yüzündendir.
Alttaki girişin özellikleri PCIe 2.0 x4. Yani buraya NVMe SSD takmalısınız.

PCIe 3.0 x2, x4 ve PCIe 2.0 NVMe girişlerde kullanılan ibarelerdir. Sayıların farklı olmasının nedeni desteklediği maksimum hızların da farklı olması yüzündendir.
Alttaki girişin özellikleri PCIe 2.0 x4. Yani buraya NVMe SSD takmalısınız.
Hocam sanırım mesajın başındaki NVMe yerine Sata girişlerde kullanılan ibarelerdir yazacaktınız

Hayır hocam onlar NVMe girişin özellikleri. Eğer giriş SATA da destekliyorsa yazar zaten, bakın son altını çizdiğim bölümde belirtmiş.
Görsel'e ve Mesajınıza tekrar tekrar bakınca çok iyi bir şekilde anladım hocam, Hem içimi rahatlattınız hem bilgilendirdiniz çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı