Motivasyon mektubunun İngilizce çevirisi

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Arkadaşlar selamlar, Erasmus+ sınavını geçsem de tam olarak İngilizce biliyor sayılamam ve dolayısıyla tamamen doğru yazılması gereken ve karşı taraf için de önemli olan mektubu doğru bir şekilde iletmeliyim. Çevirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

Mektup:

Sevgili Kabul Kurulu/Danışmanı,

Ben …… üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümünden ………… . Okulumun yapmış olduğu erasmus+ sınavını geçtim ve stajımı

yurtdışında yapma hakkı kazandım. 70 iş günü boyunca staj yapmam gerekecek ve bunun için şirketleri

araştırırken ………… şirketinize rastladım ve şirketinizde staj yapmak istiyorum.

Şirketinizin bana çok şey katacağı düşüncesindeyim. Eğer sizin için de

uygunsa ve stajyer arıyorsanız sizlerle beraber 70 gün geçirmekten onur duyarım. Tarih ve coğrafyaya özel olarak ilgisi olan

sürekli bu konuda filmler, diziler, belgeseller izleyen, harita ile çok zaman geçiren, dünyayı merak edip bunların üzerine

makaleler okuyan biri olarak yurdumun dışına çıkıp dünyayı tanımak, tarih kokan sokaklardan geçmek, ülkenizin güzel yemeklerini

tatmak ve dilinizi öğrenmek için çok iyi bir fırsat olacağı kanaatindeyim. Kültürel gelişim ile mesleki alanda gelişimimin

sizlerle beraber olmasını çok isterim. Yazılım alanında kendimi geliştirmeye odaklanmış biri olarak WEB alanında ilerlemeyi

ve ilerleyişime bağlı olarak gelecekte Swift de öğrenmeyi hedefleyen biriyim. Bu hedeflerimi gerçekleştirip kariyerimde daha da

ilerlememin ilk adımı olarak sizin gibi değerli insanlarla çalışmak bana mutluluk verir.

Değerli vaktinizi başvurumu incelemek için ayırdığınız için teşekkür ederim. Sizlerden gelecek olumlu haberleri dört gözle

bekliyor olacağım. Başvurumla ilgili yukarıda belirttiğim iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla ,

F…… D……

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kısmen çevirebildim ama bazı cümleleri çeviremedim. Bu arada erasmus için genel not ortalamanız kaçtı?
Merhabalar hocam sagolun yine de. Bunu tam nereden cevirebilirim? Not ortalamam 2.32 idi yanlis hatirlamiyorsam emin degilim.

Merhabalar hocam sagolun yine de. Bunu tam nereden cevirebilirim? Not ortalamam 2.32 idi yanlis hatirlamiyorsam emin degilim.
Googleden çevirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum. İngilizce öğretmeni veya ingilizcesi çok iyi olan tanıdığınız varsa ona yaptırabilirsiniz. Forumda @Jira ve @bitwise ın ingilizcesi iyi bildiğim kadarıyla. Onlara sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı