Motor gaz vermeden çalışmıyor

Karbüratörlü mü?
Eğer karbüratörlü ise rolanti kısık olabilir veya cikle ortada olabilir.
Evet, karbüratörlü.
Hocam rölanti ayarı kısılmış onu arttırabilirsiniz.
Hocam tam olarak nerede acaba? Koltuğun altında motorun üstünü gösteren bir kapak var, orayı açsam yapabilir miyim?
Merhaba, motosikletiniz nedir? Karbüratörlü mü?
Karbüratörlü, XMAX 250.
Karbüratör ayarı bozuktur
Teşekkürler.

Evet, karbüratörlü.

Hocam tam olarak nerede acaba? Koltuğun altında motorun üstünü gösteren bir kapak var, orayı açsam yapabilir miyim?

Karbüratörlü, XMAX 250.

Teşekkürler.

Hocam tam bilmiyorum ama genellikle koltuğun altında vida gibi döndürülen bir şey var emin olmak için motoru başlatın onu sağa veya sola çevirin motorun sesi artacaktır, scooter ise dikkatli olun çok açarsanız hareket eder.

Hocam tam bilmiyorum ama genellikle koltuğun altında vida gibi döndürülen bir şey var emin olmak için motoru başlatın onu sağa veya sola çevirin motorun sesi artacaktır, scooter ise dikkatli olun çok açarsanız hareket eder.
Scooter'da orta sehpaya alırım hocam sorun yok, teşekkürler.

Xmax böyle bir problem yaratmamalı, kaç model?

Rölanti ayarından kaynaklanabilir, akü zarar görmüş veya bitme noktasına da gelmiş olabilir soğuktan, eski Suzuki AN motorum da soğukta salıyordu, gaz verip + vurdurmam gerekiyordu, kaliteli bir aküyle değiştikten sonra bir şey olmadı. Bujiden de kaynaklanabilir.

Xmax böyle bir problem yaratmamalı, kaç model?

Rölanti ayarından kaynaklanabilir, akü zarar görmüş veya bitme noktasına da gelmiş olabilir soğuktan, eski Suzuki AN motorum da soğukta salıyordu, gaz verip + vurdurmam gerekiyordu, kaliteli bir aküyle değiştikten sonra bir şey olmadı. Bujiden de kaynaklanabilir.
XMAX değil hocam o anlık dalgınlıkla yazılmış kusura bakmayın :D

Buji yeni değişti, yakıt otomatiği yeni değişti, akü sağlam. Rölanti ayarından dolayı yüksek ihtimal. Önceden düzgündü ancak kazadan sonra tekrar ayar yapamamış demek ki motorcular, ben halledeceğim kendim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı