Motora başlangıç için ne kadar bütçe ayrılmalı?

Enes Ars

Kilopat
Daha fazla  
Lisedeyken motosikletlerle ilgiliydim fakat o zamanlar almak nasip olmadı. Şimdi üniversiteden mezun oldum halihazırda da çalışıyorum. İşe başlarken de niyetim kendimi zorlayıp bir araba almaktı fakat fiyatlar uçup gitti bende eski ilgi alanıma dönmeye karar verdim. Bayağıdır motosiklet piyasasından da uzağım o yüzden sizlere danışmak istedim. Başlangıç için 125CC'lik bir motosiklet düşünüyorum ama aklımda bir soru var, Izmit'e taşınacağım ve izmit aşırı yokuşu bol bir şehir 125CC yeterli olur mu? Yeterli olursa da motosiklet ve ekipmanlar için ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir? Şimdiden teşekkür ederim.

125 CC yeterli olur tabii hız yapmayacaksanız normal kullanacaksanız CB125R veya mt 125 düşünüyorsanız 80 bin bütçe ayırın derim önce ekipman sonra motosiklet alın.

Küba süperlight 125 iyi gibi ama kronik bir sıkıntısı var mı emin değilim, bilen arkadaşlar bilgilendirebilir.

Ben TVS Apache kullanıyorum motor 180 cc olmasına rağmen iki kişi bana yetmiyor 2 kişi maksimum 130 görebiliyor o zamanda yakıt tüketimi 5 litreyi buluyor. Önerim en az 150 cc alman olacak.

Geri
Yukarı