Motora Cruiser/Chopper'la başlamak uygun mu?

Eureka

Hectopat
Yer
M.2 SSD
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Motora başlamak istiyorum, daha önce hiç tecrübem olmadı. Tercihim Cruiser/Chopper türü motorlarla başlamak. Bunun sebepleri; arkadaşlar, ben "motor" dediğimiz makineyi at gibi kullanmayı seven bir insanım. Rahat, geniş, konforlu olması benim için oldukça önemli (varikosel olmamdan da kaynaklanıyor). Çantaya eşyalarımı atıp, rahat rahat sürmek isterim. Gerektiğinden gaza basmayı, gerektiğinde aheste aheste gitmeyi seven bir insanım. Nedenler bunlar. Başlangıç için tavsiye ettiğiniz motor nedir? Birçok forumda ve sitede GV250'yi tavsiye ettiklerini gördüm. Sizin tavsiyeleriniz, ve dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Not: Bisiklet sürmeyi bilmiyorum. Kötü bir tecrübemden dolayı bek yanaşmadım :)

Genelde insanlar chopper ile başlamayı önermez ama kullanıcıya da bağlı. Önermeme sebebi ise şu; motosiklete yeni başladın, daha kıvrak bir makine ile kullanmaya alşmak daha mantıklı oluyor. Refleksleri, motorun hızlı, akıcı olmasını, ona ayak uydurmak için, ağır olmayan, kıvrak tür motorları tavsiye ediyorlar. Benim de aklımda naked tarzı bir makine var ama her an chopper'a da kayabilir aklım.

İstediğin her tip motorla motosiklet kullanmaya başlayabilirsin. Cruiser candır. Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum. Şuanda da bir projem var. Jinlun JL150 marka model motosikleti kestik biçtik, tek kişiliğe çevirdik. Yaparken de kullanırken de çok eğlendik, hatta sahibindende ilanı da var. Bakabilirsin. GV250 çok güzel bi makinedir, keyifli sürüşler.

Yeni konular

Geri
Yukarı